TeknoDiot.com
   
   

Enes Batur’a 3 Ayrı Suçtan Dava Açıldı

Enes Batur'a 3 Ayrı Suçtan Dava Açıldı

Son dönemlerde sosyal medya fenomenlerine oldukça baskı var. Gündemden düşmeyen isim olan Enes Batur hakkında tekrar dava açıldı. İşte konu hakkında tüm detaylar.

Youtuber Enes Batur, 20 Ekim günü kanalında yayınladığı videoda defalarca küfür ettiği amcasını aşağıladı. Daha sonra gelen tepkiler üzerine açıklama yapan Batur, özür diledi ve her şeyin mizansen olduğunu belirterek kamera arkası görüntüleri yayınladı.

[sp-related style=”light” id=”32306″]

O günden sonra çok sayıda kişi, videoyu Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi yani (CİMER)’e şikayet etti. CİMER’e gelen bu şikayetlerden sonra takipte olan Enes Batur hakkında dün 3 ayrı suçlamadan dava açıldı.

Enes Batur'a 3 Ayrı Suçtan Dava Açıldı

Sonrasında ise gelen şikayetleri dikkate alın Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı, yapmış olduğu incelemeler sonrasında ünlü YouTuber‘a yukarıda belirtmiş olduğumuz sebeplerden dolayı soruşturma başlattı. Bu 3 suçlama ise şöyle ‘Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’, ‘Kişilerin huzur ve sükununu bozma’ ve ‘Sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ suçlarından soruşturma başlattı.

Enes Batur’un Antalya’da ikamet etmesi nedeniyle soruşturma, yetkisizlikle Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na iletildi. Gelişmeler oldukça haberimizi güncelleyeceğiz.

 

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.