TeknoDiot
   
   

En Çok Tercih Edilen Ekran Kartları

En Çok Tercih Edilen Ekran Kartları

Dünyanın popüler oyun platformu Steam, en çok kullanılan ekran kartlarını açıkladı.

Steam oyuncuları ve kullanıcıları en çok hangi ekran kartını tercih ediyor? NVIDIA ve AMD cephesinin ekran kartlarının yer aldığı listede, NVIDIA doğal olarak liderliği açık ara önde götürüyor.

Steam yaz indirimleri halen devam ediyor, Steam yaz indirimleri sırasında en çok tercih edilen ekran kartıları listesi de açıklanmış oldu. Steam yaz indirimleri ile ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

NVIDIA GTX 10 serisi ile açtığı farkı RTX 20 serisi ile açan Nvidia, yüksek fiyatlarından dolayı çok eleştirilmişti. Ancak RTX 20 serisinin çıkışı ile GTX 1060 modelinin fiyatının düşmesi oyuncuları bu karta yöneletmişti.

En Çok Tercih Edilen Ekran Kartları

Steam tarafından paylaşılan listeye göz attığımız zaman NVIDIA ilk onda yer alırken 11. sırada ise AMD ekran kartını görmekteyiz. AMD’nin artık yarışta tutunabilmesi için bu yıl Ray Tracing özellikli yeni ekran kartlarını çok uygun fiyattan satışa sunması gerekiyor.

 1. NVIDIA GeForce GTX 1060
 2. NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
 3. NVIDIA GeForce GTX 1050
 4. NVIDIA GeForce GTX 1070
 5. NVIDIA GeForce GTX 750 Ti
 6. NVIDIA GeForce GTX 1080
 7. NVIDIA GeForce GTX 970
 8. NVIDIA GeForce GTX 960
 9. NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti
 10. NVIDIA GeForce GTX 960M
 11. AMD RX 580 

 

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.