LoL Ekko CT (Counter)

Bu makalemizde size League of Legends Ekko karakterinin CT'larını sizlere listeliyoruz.

Ekko CT karakterleri nelerdir? Ekko adı ile bilinen bu karakterin bir diğer ismi de zaman kıran çocuk olarak adlandırılmaktadır.

Oyunun yazmış olduğu hikayeye göre Tekin sokaklardan yetişen Bu delikanlı zamanı istediği gibi müdahale ettiğinden dolayı her olayı kendi lehine çevirebilmektedir. Kendi eseri olan zaman kapsülünü icat edip gerçekliğin sonsuz olasılıklarından dünyayı keşfedip mükemmel anı elde etmeye çabalamıştır.

Özgürlüğüne bir hal düşkün olsa da dostlarının başına bir şeyler geldiğinde onların yardımına koşmaktan asla çekinmez. Dışarıdan bakıldığında imkansız gibi görünen olayların hepsini başarıyla sonuçlandıran bu karakter oynayanların ağzını açık bırakmaktadır. Oyundaki rolü suikastçı olan bu karakterin zorluk seviyesi yüksektir. Oyun ilk başlayanların bu karakterle başlamaması daha iyi olacaktır.

Ekko CT Karakterleri

  • Cho’Gath
  • Diana
  • Yasuo
  • LeBlanc
  • Tryndamere

LoL Ekko CT (Counter)

Ekko Yetenekleri

  • Pasif (Z-Kapsülü Rezonansı): karakter pasif yeteneği sayesinde aynı hedefe yönelik her üçüncü saldırı ya da hasar veren yetenek buna ek olarak ilave büyü hasarı verir. Eğer hedef bir şampiyon son hız artışı kazanır.
  • Kurmalı Kapan (Q): karakter bu yeteneği ile fırlattığı zaman bombası bir çekip şampiyona isabet ederse zamanın bozulmaya uğradığı bir bölge oluşturur ve bu bölgenin içerisindeki herkesi yavaşlatan bir hasar verir. Bir süre sonra yoluna çıkan rakip takım birimlerine karşı hasar verip geriye doğru karaktere döner.
  • Paralel Yakınsama (W): karakter bu yeteneği kullandığında normal saldırıları düşükken hataydı rakiplere ilave büyü hasarı verir ve tekrardan bu yetenek ile rakiplerini yavaşlatır. Bu karakter yeteneğin vermiş olduğu alanın içine girerse Kalkan kazanır ve rakipleri zamanında dondurarak sersemleten bir patlamaya da yol açar.
  • Zaman Sıçraması (E): karakter bu yeteneği kullandığında gelecek saldırılarından kaçınmak üzere yuvarlanırken zaman kapsülünü devreye sokar. Bu ne demek sayesinde bir sonraki gerçekleştireceği saldırısına ilave hasar verir ve karakteri yeteneği atmış olduğu hedefin yanına doğru gönderir.
  • Kronokırılma (R): karakter bu son yeteneğini kullandığında zamanın akışını kırarak hedef alınamaz bir hale döner. birkaç saniye önce nerede duruyorsa oraya doğru geri gider ve bu süre esnasında aldı hasarın belli bir oranını can yenilemeye dönüştürür. Sonrasında ise karakterin ortaya çıktığı alandaki rakipler ise inanılmaz derecede büyük bir hasar alır.
Göz atın:   Teamfight Tactics 10.19 Yama Notları

Bu içeriğimizde League of Legends’in önemli karakterlerinden biri Pantheon yeteneklerine ve Pantheon CT listesine yakından baktık. Diğer güncel League of Legends haberlerini okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

LoL Ekko CT (Counter)

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu