Tiktok Takipçi Satın Al

Efsane Cuma’da Türkiye’de En Çok Ziyaret Edilen e-Ticaret Siteleri Belli Oldu!

Ülkemizde Efsane Cuma’da en çok ziyaret edilen e-ticaret sitesi belli oldu. 5 günlük alışveriş çılgınlığında hangi e-ticaret sitesi daha çok ziyaret edilmiş?

Türkiye’de indirim çılgınlığı günleri Efsane Cuma, Efsane Günler, Muhteşem Cuma gibi isimlere sahip Black Friday indirim döneminde oldukça fazla alışveriş yapan kişi sayısı mevcut.


Yurt dışında “Black Friday” olarak isimlendirilen indirim döneminde Türkiye’de ise Efsane Cuma, Efsane Günler, Muhteşem Cuma gibi isimlendirmeler ile alışveriş yapacak kişilere duyurulmuş durumdaydı.

Efsane Cuma’da en çok ziyaret edilen e-ticaret sitesi

Popüler araştırma şirketlerinden biri olan Gemius’un verileri 25 Kasım – 1 Aralık tarihlerini kapsıyor. Hepsiburada’nın Efsane Cuma indirimi 21 Kasım’da başlamıştı. Hepsiburada’nın yüksek ziyaretçi topladığı günler verilere dahil değil. Listede de Hepsiburada biraz geride gözükmesi bundan dolayı olduğunun altını çizelim.

Efsane Cuma'da Türkiye'de En Çok Ziyaret Edilen e-Ticaret Siteleri Belli Oldu!

İlgili Makaleler

Gemius’un paylaştığı verilere göre 25-29 Kasım 2019 tarihlerinde e-ticaret sitelerinin ziyaretçi sayısı günlük ortalama 2.8 milyona, toplamda 7 milyon kişiyi ulaştı. 25 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında alışveriş yapanların yüzde 53’ünü 25 – 44 yaş grubu kişiler oluşturuyor. Alışveriş yapanlar arasında erkeklerin oranı yüzde 63, kadınların oranı yüzde 37 olduğu açıklandı.

Ayrıca başka bir araştırma şirketine göre 25 Kasım – 1 Aralık tarihlerinde PC’de Trendyol 3.6 milyon gerçek ziyaretçi ile en çok ziyaret edilen e-ticaret platformu oldu. Trendyol’u 1.2 milyon ziyaretçi ile Gittigidiyor, 732 bin ile Morhipo, 634 bin ile Aliexpress ve 629 bin ile Amazon.com.tr takip etti. Dijital reklamları en fazla gerçek kullanıcıya ulaşan sırasıyla ilk 3 marka Trendyol, Morhipo ve Çiçek Sepeti oldu.

Efsane Cuma'da Türkiye'de En Çok Ziyaret Edilen e-Ticaret Siteleri Belli Oldu!

Efsane Cuma'da Türkiye'de En Çok Ziyaret Edilen e-Ticaret Siteleri Belli Oldu! Efsane Cuma'da Türkiye'de En Çok Ziyaret Edilen e-Ticaret Siteleri Belli Oldu!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu