Tiktok Takipçi Satın Al

Call of Duty: Black Ops Cold War Bir Videoyla Duyuruldu!

Bir süredir dolanan dedikodular yeni Call of Duty oyununun soğuk savaş döneminde geçeceğini Activision yayınladığı tanıtım videosuyla doğruladı. İşte Call of Duty: Black Ops Cold War!

Treyarch ve Raven Software ortaklığıyla yapılacak olan yeni oyunun yayımcılığını tabi ki Activision üstleniyor. İlk Black Ops oyununun 1960’ları anlattığını hatırlatacak olursak yeni gelecek oyun Black Ops serisinin devamı niteliğinde olacak. Şimdi sizi Call of Duty: Black Ops Cold War tanıtım videosuyla baş başa bırakıyorum daha sonra biraz videoyu yorumlarız.


Öncelikle Call of Duty: Black Ops Cold War dünyada detaylı bir şekilde tanıtımı 26 Ağustos Çarşamba günü olacağını belirtelim. Gerçek dünya görüntülerinden alınan ve oyun içi herhangi bir oynanış anı detayı barındırmayan tanıtım videosunda Soğuk Savaş döneminde eski KGB muhbiri Yuri Bezmenov’u bol bol gösteriyor.

Video iltica etmiş bir casusun uyarılarını gösteriyor.  Videonun içerisinde gözümüze sokulan birkaç kelime var: “Perseus” “iltica”, “silah yarışı”, “kimliği belli olmayan” , “umutsuzluğa sürükleme”, “istikrarı bozma”, “kriz çıkarma”. Videoda aynı zamanda “gerçek olaylara dayanmaktadır” deniyor acaba videodaki kişiyi mi oynayacağız diye düşündürdü beni. Eğer öyle olacaksa senaryo gerçekten sağlam olabilir.

Yuri Bezmenov Kimdir?

Sovyetler Birliği’nin istihbarat ve gizli servisi KGB’nin eski ajanlarından biridir. 1985 yılında ülkelerin istihbarat güçlerini kullanarak psikolojik savaşların nasıl yapıldığını dile getirmesiyle ün kazanmış bir muhbirdir.

Bezmenov, 1960’lı yıllarda beyinleri yavaş yavaş yıkanan ve Marksist-Leninist değerlerle büyüyen Hippileri misal göstererek bu neslin daha sonra 1980’lerde Amerikan hükümetinde ve işletmelerinde görev aldıklarını söylemiştir. KGB’nin tek amacının ABD’yi içeriden çökertmek olduğunu belirten Bezmenov, bu detayları açığa çıkardıktan sonra KGB’den kaçarak Kanada’ya sığınmış ve 1993 yılında Kanada’nın Windsor kentinde hayatını kaybetmiştir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu