Tiktok Takipçi Satın Al

PlayStation 5’te Hangi Popüler Uygulamaların Yer Alacağı Açıklandı

PS5 modelinde ilk olarak Disney+, Netflix, Spotify ve YouTube gibi popüler uygulamalara sahip olacak.

Sony’nin yakında çıkacak olan PlayStation 5 konsolu, ilk günden itibaren çok sayıda medya akış seçeneğine sahip olacak.


Sony, yaklaşan PlayStation 5 konsolunda hangi medya akış hizmetlerinin kullanılabileceğini onayladı.

PlayStation blogunda duyurulduğu üzere, Kasım 2020’de piyasaya çıktığında PS5’te çeşitli akış hizmetleri sunulacak.

Birinci gün mevcut olanlar Apple TV, Disney +, Netflix, Spotify, Twitch ve YouTube’dur. Blog gönderisinde ayrıca Amazon Prime Video, MyCanal, Hulu ve Peacock’dan bahsediliyor, ancak bunların piyasaya sürülüp sunulmayacağı belli değil.

PS5’te medya eğlencesi için özel bir bölüm olacak. Ana ekrandaki Oyunlar’ın yanında erişilebilir olacaktır. Medya alanında, PS4’te yaptığınız gibi PS Store’dan uygulama indirmenize gerek yoktur. Bunun yerine, her şey hemen kullanıma hazır olacak.

Konsolda ayrıca hızlı bir şekilde kanallar arasında geçiş yapmak ve müziğinizi kontrol etmek için kullanabileceğiniz bir Kontrol Merkezi bulunur.

PlayStation 5'te Hangi Popüler Uygulamaların Yer Alacağı Açıklandı

Sony ayrıca, ayrı bir satın alma olarak sunulan ve konsolda bulunmayan PS5 medya uzaktan kumandasının Disney +, Netflix, Spotify ve YouTube için özel düğmeler içereceğini de doğruladı.

Ekrandaki eğlenceyi kontrol etmek için medya uzaktan kumandasını kullanabilir ve ilgili uygulamaları hemen başlatmak için özel akış düğmelerine basabilirsiniz. PS5’in piyasaya sürülmesi uzun sürmez. Bir PlayStation hayranıysanız, bu konsol rekabetçi bir fiyat noktası ve eğlenceli görünen bazı oyunlarla harika olacak şekilde şekilleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu