Tiktok Takipçi Satın Al

Bu Yıl Netflix’e Karışık Oynatma Özelliği Geliyor

Yakında ne izleyeceğinize karar vermenize gerek kalmayacak, Netflix sizin yerinize seçecek.

Netflix‘teki seçim sizi hiç şaşırttı mı?  Sonsuz film ve TV şovlarından geçiyorsunuz, ne izleyeceğinize karar veremiyorsunuz.


2021’de Netflix‘e gelen yeni bir özellik bir lütuf olacak: Shuffle Play özelliğini kullanıma sunacak. Karışık oynatma özelliği nedir?

Netflix, geçtiğimiz aylarda Shuffle Play adlı bir özelliği test ediyordu. Shuffle Play, ne izleyeceğinize karar vermektense işi kaldırır ve Netflix algoritmasının beğeneceğinizi düşündüğü bir şeyi yükler (derecelendirmelerinize, geçmiş saatlerinize vb. dayalı olarak).

Netflix her zaman özellikleri hem dahili olarak hem de çoğu gün ışığını görmeyen küçük kullanıcı grupları üzerinde test eder. Ancak, Shuffle Play‘in dengeleyicileri kaldırılıyor.

Özelliğin adı kesin olmasa da, Shuffle Play 2021’in ilk yarısında dünya çapında kullanıcılara sunulacak.

Bu Yıl Netflix'e Karışık Oynatma Özelliği Geliyor

Netflix Shuffle Play Nasıl Çalışacak?

TechCrunch tarafından bildirildiği üzere, Shuffle Play şu anda web veya mobil cihazlarda değil, yalnızca TV cihazlarında test edilmektedir.

Shuffle Play düğmesi profil simgenizin altında görünebilir. Alternatif olarak, menü simgesine işaret eden ve yeni özelliği vurgulamaya adanmış bir satırla kenar çubuğu menüsünde görünebilir.

Satırda “Karışık Çalmayı Deneyin” yazıyor. “Netflix’teki her şeyi karıştırıp zevklerinize göre izleyebileceğiniz şeyler bulacağız.”

2021’in ilk yarısından sonra Shuffle Play’in ne zaman kullanıma sunulacağına dair belirli bir tarih yok. Bu nedenle, Netflix’in adını, işlevini ve ona nasıl eriştiğinizi değiştirmesi için hala zaman var. Nitekim özellik, TV dışındaki cihazlarda da kullanılabilir hale gelebilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu