Tiktok Takipçi Satın Al

Başarılı Türk Girişimci Eray Altunbozar, Yolcu Drone’u ile Türkiye’yi Gururlandırmaya Hazırlanıyor

İlk olarak adını Turkcell’in yeni girişimleri desteklediği Arıkovanı platformunda Outliers akıllı not defteri ile adını duyurmayı başaran Eray Altunbozar’dan bu sefer muhteşem bir girişim ile karşımıza çıkıyor.

Arıkovanı’nda Outliers akıllı not defteri ile birlikte gerçekten güzel bir başarı elde ettiğini söyleyebiliriz. Hatta teknodiot.com olarak bizde Outliers akıllı not defterini inceleme fırsatımız bulmuştu.


Türkiye’deki cesur girişimlerin de geleceğin pazarında yer bulması hiç de imkansız görünmüyor. Bunlara en güzel örnek Eray Altunbozar elbette. Harward Üniversitesinde eğitimini tamamlayan Türk genç girişimci bu kez iki kişilik, otonom bir yolcu drone’u projesi olan Aircar’ı hayata geçirmek için ekibi ile kolları sıvadı ve çalışmalara başladılar.

AirCar’a baktığımızda heyecanla uçan arabaları düşünebiliriz. Tamamen geliştiği zaman AirCar gelecekte şehir içi ulaşımına fayda sağlayacaktır. AirCar, elektrikli otonom ve akıllı bir uçan araba. Karbon fiber yapılı, sekiz kompakt elektrik motoru, aerodinamik gövde tasarımına sahip. İki yolcu kapasiteli olan AirCar, iki araçlık otoparka sığabilmekte.

Başarılı Türk Girişimci Eray Altunbozar, Yolcu Drone'u ile Türkiye'yi Gururlandırmaya Hazırlanıyor

AirCar tek şarj ile birlikte 72 km’ye kadar uçabiliyor. AirCar tasarım ilkeleri; hafiflik açıklık saflık açık mimari yüksek teknoloji ve günlük kullanılabilirlik. AirCar birinci sınıf uçuş konforu sağlamakta. Toplam koltuk uzunluğu 1.3 metre olup birinci sınıf uçuş koltuklarından daha geniş olan her yolcu için 0.65 metre oturma alanı sağlamakta. Balistik paraşüt kolu kolay erişim için koltuğun altına yerleştirilmiş durumdadır.

Başarılı Türk Girişimci Eray Altunbozar, Yolcu Drone'u ile Türkiye'yi Gururlandırmaya Hazırlanıyor

AirCar yapay zekâ uçuş asistanı ile yolculukta etkileşimli konuşmalar yapabilir ve asistana talepte bulunabilirsiniz. AirCar, uçar diğer uçaklarla iletişim kurar çevreyi izler ve güvenli bir uçuş için akıllıca hareketler gerçekleştirir.

  • Son hız: 120 km/h
  • Menzil: 72 km
  • Yolcu kapasitesi: 2 kişi
  • Yük kapasitesi: 500 kg
  • Güç: 400 kW (> 530 hp)
  • Şarj süresi: 15 dk içinde %80’i
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu