Suya Dayanıklı Mekanik RGB Oyuncu Klavyesi: ASUS TUF Gaming K7

Bu videomuz da suya dayanıklı ASUS Gaming TUF K7 oyuncu klavyesine yakından baktık.

“Suya dayanıklı” cümlesi oyuncu ürünleri söz konusu olduğunda çok fazla rastladığımız bir tabir değil doğrusu. Asus da hayli sağlam bir hamleyle çıkıp IP56 sertifikalı klavyesini gözler önüne seriyor.

IP56 sertifikası var demek, gayet ürüne herhangi bir açıdan makul oranda su tuttuğunuzda veya önemli ölçüde toza maruz kaldığında dahi klavyenin zarar görmeyeceği anlamına geliyor. TUF Gaming K7’nin kompakt ve çerçevesiz tasarımı, dikkatiniz dağılmadan her tuşa rahatça basabilmenizi sağlar. Havada duruyor gibi görünen tuş başlığı tasarımı ayrıca toz ve kırıntılara her yandan erişmeyi sağlayarak hızla temizlik yapmanıza olanak verir.

ASUS TUG Gaming K7 inceleme

ASUS TUF Gaming K7‘nin tek heyecanlandıran özelliği bu değil elbette. TUF K7 modeli üst seviye bir oyuncu klavyesinden beklenen diğer bazı merak uyandırak teknolojiler ile birlikte geliyor. Birlikte gelen teknolojilerden bir diğeri ise opto-mekanik anahtarları ile gelmesi. Her tuşta yer alan optik algılayıcı
sayesinde parçaların birbirine temasını en aza indiren, bu sayede 5 milisaniye gecikmeyi 0.2milisaniye civarına kadar düşüren bu teknoloji, normalin iki katı olan 100 milyon tıklama ömürlü anahtarların üretilebilmesini sağlamış.

ASUS kullanıcılar için hem dokunsal hem de doğrusal olarak iki tuş seçeneğini klavye için bulunduruyor. Elimizdeki doğrusal bir klavye. Yani tuşa basıldığı zaman o klik sesi yok. 47 gram çalışma ağırlığı ve 1.5 milimetrelik aktivasyon ağırlığıyla da hayli hızlı ve hasas bir klavye olduğunu söylemek pek hala mümkün. Standart bir mekanik klavyeden 25 kat daha hızlı çalışan hassas ve yenilikçi optik-mekanik anahtarlara sahip olan ürün, dokunsal ve doğrusal anahtar seçenekleriyle geliyor.

TUF Gaming K7 modeli, tasarımsal olarak da kullanıcısını memnun edecek cinsten. Parlak ve her ışıklı ortamda gözünüze güzel gelen bir RGB ışıklandırmaya sahip. Işıklı mışıklı oyuncu ekipmanı sevenler için ASUS ürünleri birebir olabilir. Özellikle havacılık sektöründe kullanılan bir alüminyum malzemeden üretlilen bir kasası mevcut. ASUS TUF Gaming K7 modelinde kişileştirilmiş makro atamaları yapabiliyorsunuz. AURA yazılımı sayesinde PC üzerinde RGB aydınlatma özelleştirmeleri, makro atamaları ve diğer teknik özellikler üzerinde özelleştirmeleri yapabiliyorsunuz. Sınırsız kişiselleştirme seçenekleri için Aura RGB LED teknolojisi ile her biri ayrı arka aydınlatmaya sahip tuşlar mevcut. Ayrıca başka Asus ürünleri kullanıyorsanız bu yazılım sayesinde de tüm ürünler senkronize olup tüm ürünlerinizin RGB aydınlatması ile birlik olabilir ve ışık şöleni
oluşturabilirsiniz.

Tamamen programlanabilir tuşlara anında makrolar atayın, gelişmiş Armoury II yazılımıyla ayar yapın ve klavyenin dahili belleğine profiller kaydedin. Her iki yazılımın indirme linklerini açıklama kısmındaki makalemizden ulaşabilirsiniz. Rahat kullanım sağlayan, hafızalı köpükten geniş ve derin destek, üzerindeki mıknatıslar sayesinde kolayca takılıp çıkarılabiliyor TUF Gaming K7’nin kalın hafızalı kumaştan
üretilen, yapay deri kaplama ergonomik bilek desteği, duruş şeklinize uyan serin bir konfor oluşturur.
Güçlü mıknatıslarla sabitlenen bu yastıklı desteği kullanım açınızı değiştirmek veya klavyeyi bir çantaya koymak istediğinizde kolayca çıkarabilirsiniz.

Bilek desteği kutu içerisinden çıkıyor. ASUS’un bilek desteği diğre markalardakinden biraz farklı ki, bilek desteği sanki bir yastıkmışçasına bir hissiyat vermekte. Bu klavyeyi alacaksanız, diğer bildiğiniz bilek desteklerini unutun deriz. Bu arada bilek desteği mıknatıs özellikli olduğunun da altını çizelim. ASUS TUG Gaming K7 modeli 580 TL banında bir fiyat etiketine sahip olduğunu söyleyelim.

ASUS yazılımlarını indirmek için tıklayın

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Oyuncu Ekipman Çekilişi
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE EDİYORUZ!
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE!
ÇEKİLİŞE KATIL!