Söylenti: Yeni iPhone SE ve AirPods Pro Nisan’da Çıkacak

Apple, Nisan 2021’de kompakt üçüncü nesil iPhone SE ile birlikte ikinci nesil AirPods Pro kulaklıklarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Bu, güvenilir Japon blog Mac Otakara’nın yakın tarihli bir raporuna göre. Çin tedarik zinciri kaynaklarına atıfta bulunulan rapor, AirPods Pro 2’nin de yeni bir şarj çantası aldığını iddia ediyor.

İkinci nesil AirPods Pro, orijinal modelde olduğu gibi gürültü engelleme özelliğine sahip olacak. Rapora göre Apple, 54 mm genişliğinde ve 46 mm yüksekliğinde “şarj kutusu için yeni bir tasarıma” sahip. Karşılaştırıldığında, mevcut AirPods Pro şarj kutusu 60,6 m genişliğinde ve 45,2 mm yüksekliğindedir. Bu nedenle, biraz daha dar ve daha kısa bir kasa bekleyin.


AMD

Ancak kalınlık 21 mm’de kalmalıdır. AirPods Pro 2 şarj çantasının yeniden tasarlanmasının, kulaklıkların tasarımındaki bir değişiklikle mi yoksa farklı görünme ihtiyacıyla mı yönlendirildiği belli değil, böylece diğer insanlar en yeni Apple parlaklığına sahip olduğunuzu bilecek.

Ne olursa olsun, Ekim 2020’de Bloomberg , AirPods Pro 2’nin her bir kulaklıktan çıkıntı yapmadan “daha kompakt” olacağını bildirdi. Doğruysa, kulakiçi kulaklıklar kişinin kulağını daha fazla dolduran daha yuvarlak bir şekle sahip olabilir. Ve bu da, sapsız görünümlerinin Samsung ve Amazon’dan benzer kulaklıklara benzemesini sağlayacaktır. Mevcut AirPods Pro, Ekim 2019’un sonunda geldi.

Söylenti: Yeni iPhone SE ve AirPods Pro Nisan'da Çıkacak

iPhone SE 3 Büyüyor mu?

Mevcut 4.7 inç iPhone SE, Nisan 2020’de piyasaya sürüldü, böylece üçüncü nesil model, ikinci nesil modelden tam olarak bir yıl sonra gelecek. Ne yazık ki, bir sonraki iPhone SE’yi çevreleyen ayrıntılar yetersiz kalıyor, çünkü hiçbir güvenilir kaynak henüz olası donanım ilerlemeleri açısından neler beklenmesi gerektiği konusunda güvenilir bilgi sağlamadı.

Söylentiler, bir sonraki iPhone SE’nin 5.5 inçlik bir ekrana sahip olacağını ve iPhone 8 Plus’a benzer bir tasarıma sahip olacağını düşünüyor. Bunun doğru olması koşuluyla, sonraki iPhone SE, Face ID kimlik doğrulaması için bir Ana Ekran düğmesini Dokunmatik Kimlik ile değiştirebilir.

Apple, iPhone SE 3’ün 2021’in ikinci yarısında piyasaya çıkacağını söyleyen güvenilir analist Ming-Chi Kuo ile Nisan ayından sonra bu telefonu da piyasaya sürebilir. 5.5 inçlik iPhone 8 Plus, üstteki alnı ve alttaki çenesi nedeniyle neredeyse 6.7 inç iPhone 12 Pro Max kadar büyük. Ancak tam ekran tasarımıyla iPhone SE, tüm telefonu büyütmeden daha da büyük bir ekrana sığabilir. Apple’ın telefon için düşündüğü tasarımın bu olup olmadığı görülmeye devam ediyor.

İlkbaharda Bir Apple Etkinliği Beklemeli miyiz?

Apple, yakında diğer ürünleri de tanıtmayı planlıyor olabilir. Örneğin, kaynaklar Mart ayında daha büyük 8,4 inç ekrana sahip yeni bir iPad mini ile mini LED ekran, daha hızlı bir çip ve diğer avantajlara sahip bir sonraki iPad Pro’yu bekliyor. Bunun da ötesinde, Cupertino teknoloji devi, Apple Watch kayışlarını ilkbaharda yeni renklerle yeniliyor.

Bu son birkaç yıldır geçerli. Bize sorarsanız, Apple’ın bir sonraki iPad Pro, iPhone SE, AirPods Pro, Apple Watch bantlarını ve muhtemelen diğer ürünleri tanıtmak için Bahar temalı bir etkinlik (veya önceden kaydedilmiş bir çevrimiçi sunum) düzenleyeceğini varsaymak oldukça güvenlidir.

Söylenti: Yeni iPhone SE ve AirPods Pro Nisan'da Çıkacak

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu