Tiktok Takipçi Satın Al

Samsung One UI Nedir?

Samsung'un Android telefonlarında ve tabletlerinde kullanılan yazılım arayüzü One UI Home hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

En son Samsung Galaxy akıllı telefonunu veya tabletini kullanıyorsanız, One UI Home yazılımını kullanıyorsunuzdur. Ve bu sistem uygulamasını ilk kez duyuyorsanız, yalnız değilsiniz.

Şimdiye kadar, One UI Home‘un neyle ilgili olduğunu merak ediyor olabilirsiniz? Bu makale, Samsung’un sunduğu bu başlatıcı uygulaması hakkında her şeyi anlamanıza yardımcı olacaktır.


Tüm Android cihazların bir başlatıcısı vardır ve One UI Home, Samsung’un Galaxy ürünleri için kullandığı sürümüdür. Bu başlatıcı, uygulamaları açmanıza izin verir ve ana ekranın widget’lar ve temalar gibi öğelerini özelleştirir. Telefonun tüm arayüzünü yeniden kaplıyor ve birçok benzersiz özellik de ekliyor.

Birçok Samsung Galaxy kullanıcısı, Ayarlar uygulamasındaki pil kullanım menüsünü kontrol ettiklerinde bu uygulamayı ilk keşfederler. Ancak, bir sistem uygulaması olduğu için onu silemez veya devre dışı bırakamazsınız.

One UI Home, Samsung‘un cihazlarında kullandığı ilk başlatıcı değil. Koreli teknoloji şirketi ayrıca TouchWiz ve Experience UX’i mevcut başlatıcının öncülleri olarak kullandı.

2019’daki lansmanından bu yana, One UI Home çeşitli sürümler ve güncellemelerden geçti. One UI 3.0, 2 Aralık 2020’de yayınlandı ve Android 11’e dayanıyor. Kullanıcı deneyimini iyileştiren bazı şık revizyonlara sahip.

Samsung One UI Nedir?

One UI Home 3.0’daki En İyi Özellikler

Başlatıcı uygulamasının ilk sürümü olan One UI 1.0, Samsung telefonlarına özgü birçok özelliği tanıttı . Gözler için çok daha kolay olan ve aynı zamanda pil ömrünü artırabilen karanlık mod var. Ayrıca yerel ekran görüntüsü düzenleme araçları, rafine edilmiş Her Zaman Açık ekran, tek elle kullanım teşvik edildi ve cihazda gezinmek için hareketler eklendi.

İlk sürümün yayınlanmasından bir yıl sonra, One Home UI’nin son zamanlarda ne yaptığını merak ediyor olabilirsiniz? Aşağıda, One UI Home uygulaması sürüm 3.0’daki iyileştirmelerden bazıları verilmiştir.

1. Samsung Ücretsiz

Samsung Free, size günlük haberler gibi her türlü bilgiyi kaydırması kolay bir beslemede getiren bir toplayıcı uygulamadır. Samsung Daily ve Google Discover’a benzer, ancak daha az dağınıktır.

2. Daha Büyük Ses Kontrolleri

Samsung, tam ses paneli aracılığıyla size daha fazla kontrol sağlamak için ses kontrol ekranını yeniledi. Ekranın geniş bir bölümünü alırken, kaydırıcıda ihtiyacınız olan tüm bilgileri size verir ve telefonunuzun medyasının, bildirimlerin ve daha fazlasının hacimlerini değiştirmenize olanak tanır.

3. Bixby Düğmesi düzeltildi

AI akıllı asistan için özel Bixby düğmesi, geçmişte birçok Samsung amiral gemisi telefonunun sahip olduğu büyük şikayetlerden biridir. Samsung, Bixby’ye erişmek için tuşa tek veya çift basma arasında seçim yapmanıza izin vererek bunu düzeltti.

4. Oyun Başlatıcı ve Araçlar

Samsung’un Oyun Araçları paketi, telefon ayarlarınızı oyun deneyiminize uyacak şekilde özelleştirmenize olanak tanır. Game Launcher, yüklediğiniz tüm oyunları depolayan özel bir klasördür. Ayrıca her oyunun FPS’sini bir kaydırıcı aracılığıyla değiştirebilir ve bir geçiş menüsü kullanarak çözünürlüğünü değiştirebilirsiniz.

5. Yeni Görünüm Bildirimleri

Geliştiriciler ayrıca bildirim gölgesini açık gri renge ve daha yumuşak bir geçişle yeni bir solma animasyonuna dönüştürdü. Samsung ayrıca sağ üst köşedeki güç düğmesi gibi dağınıklığın bir kısmını da ortadan kaldırdı. Dahası, müzik çalar da bildirim alanından çıkar ve şarkı adı seçimine çok daha hızlı erişilebilir.

6. Widget’lara Daha Hızlı Erişim

Samsung One UI Home ayrıca widget’larla nasıl etkileşim kurabileceğinizi de geliştirdi. Artık bir uygulamaya uzun süre basabilir ve uygulamayla ilgili bazı seçenekleri görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca bir açılır menü görüntülendiğinde kullanışlı widget’lar arasında gezinebilirsiniz.

7. İkili Messenger

Xiaomi ve Huawei’nin hareketlerinin ardından Samsung , aynı uygulamanın birden fazla örneğini çalıştırmanıza izin veriyor . Artık ikinci mesajlaşma seçeneğini Ayarlar menüsü altındaki Gelişmiş özellikler aracılığıyla da açabilirsiniz. Bu özellik, aynı anda Facebook Messenger, WhatsApp, Snapchat veya Skype’tan iki mesajlaşma hesabı çalıştırmanıza olanak tanır.

One UI Home ile Daha Fazlasını Yapın

One UI Home, en özenle geliştirilmiş başlatıcılardan biridir ve benzersiz bir Samsung cihaz deneyimi yaşamanızı sağlar. Hem görünüm hem de özellikler açısından eski TouchWiz sistemine göre büyük bir gelişme.

Sadece One UI’nin sunduğu şeylerin yüzeyine dokunduk. Samsung telefonunuzu özelleştirmek için yapabileceğiniz çok daha fazla şey var.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu