AORUS Yeni Oyuncu Monitörünü Tanıttı

Anakart ve ekran kartlarının lider üreticisi olan GIGABYTE‘ın oyuncu markası AORUS, kavisli bir monitör olan AORUS CV27Q Tactical Gaming Monitor’ü tanıttı.

AORUS  CV27Q, Black Equalizer 2.0 teknolojisine sahip 27 inç QHD (2560×1440 çözünürlük, 16: 9 oran) 1500R kavisli VA panel ve yükseltilmiş ANC 2.0 teknolojisini kullanıyor.

Oyuncular, 1500R süper sürükleyici hissi ve oyuna getirdiği taktik özellikleri ile hayran kalacaklar. Black Equalizer 2.0 teknolojisi, ekranı 1.296 alt alana bölünerek çalışır ve her bir alt alana ayrı ayrı eşitlenir, böylece oyuncular karanlık alanlarda aşırı pozlama olmadan daha net görebilirler. Bu özellik yalnızca oyunlarda yardımcı olmuyor, aynı zamanda film izlemek için de harika.

AORUS CV27Q neler sunuyor?

AORUS taktiksel oyun izleme serisinin lansmanından bu yana, özel Aktif Gürültü Önleme (ANC) özelliği,oyuncuların en çok sevdiği taktiksel avantaj olmuştur. Mikrofon dizili özel bir IC tasarımı kullanan ANC özelliği, ortamdaki gürültüyü ortadan kaldırarak takım arkadaşlarınızla iletişimi öncekinden çok daha iyi hale getirir. Yükseltilmiş ANC 2.0, 120 dB sinyal-gürültü oranı (SNR) sağlar ve 600 ohm’a (Ω) kadar yüksek empedanslı kulaklıkları destekler.

AORUS Yeni Oyuncu Monitörünü Tanıttı

Artık kullanıcılar high-end kulaklıklarını monitöre takabilir ve ANC 2.0’ın sağladığı kristal sesin keyfini çıkarabilir. AORUS CV27Q, insan gözünün doğal eğrisi ile aynı olan gerçek bir 1500R kavisli panel kullanır. Sonuç olarak, kullanıcılar 1800R kavisli panellere kıyasla daha güçlü ve sürükleyici bir his yaşarlar. CV27Q sadece mükemmel bir görsel kalite sağlamakla kalmaz, aynı zamanda inanılmaz bir ses deneyimiyle sizi çevreler.

AORUS CV27Q, 1 ms (MPRT) yanıt süresini ve 165Hz yenileme hızını,% 90 DCI-P3 ve daha net bir görüntü kalitesi için 8 bitlik bir paneli destekler. Ayrıca, AORUS CV27Q, AMD Radeon FreeSync 2 HDR teknolojisini de destekler. Bu teknoloji LFC (Düşük kare oranı telafisi) tekniklerini sağlar ve HDR kalitesini bir üst seviyeye taşır.

AORUS CV27Q  özellikleri

AORUS CV27Q arka tarafında dijital bir LED aydınlatma çözümü sunar ve 3 boyutta ayarlanabilir bir metal standla birlikte gelir. CV27Q yerleşik bir güç panosuna sahiptir, böylece kullanıcılar geleneksel, tıknaz bir güç adaptörü kullanmaktan kaçınabilirler.

AORUS Yeni Oyuncu Monitörünü Tanıttı

Ayrıca, CV27Q, GameAssist, AORUS Dashboard ve tüm AORUS taktik özelliklerine sahip diğer AORUS taktik monitörleriyle aynı yenilikçi taktik özellikleri takip eder. Son fakat en az değil, ekran hizalama işlevi, kullanıcıların çoklu monitör ayarlarını mükemmel şekilde hizalamalarına yardımcı olur.

AORUS’un taktik özellikleri aşağıda açıklanmıştır:

  • Black Equalizer 2.0: 1.296 alt alanını ayrı ayrı eşitleyerek, kullanıcıların parlak alanları aşırı pozlamadan karanlık alanlarda daha net görmelerini sağlar.
  • Aktif Gürültü Engelleme (ANC) 2.0: Eşsiz bir IC tasarımını kullanarak ANC 2.0, ortam gürültüsünü engeller ve 600 ohm’a kadar yüksek empedanslı kulaklıkları destekleyen 120 dB sinyal-gürültü oranı sağlar.
  • Amaç Sabitleyici: Bu özellik FPS oyunlarında geri tepme etkisinin bulanıklığını azaltır. Ayrıca, kullanıcıların hareketli düşmanları izlemelerine yardımcı olur.
  • GameAssist: Bu, oyun içi OSD işlevlerinin bir takımıdır. Özelleştirilebilir bir artı, bir sayaç, bir zamanlayıcı ve çoklu ekran hizalama çizgileri içerir.
  • AORUS Dashboard: Bu özellik, fare DPI ve GPU / CPU bilgileri gibi donanım bilgilerini doğrudan ekranda görüntüleyebilir.
  • OSD Sidekick: Tüm monitör işlevlerini ve ayarlarını yazılım aracılığıyla ve fare ve klavyeyi kullanarak kontrol edin.
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Oyuncu Ekipman Çekilişi
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE EDİYORUZ!
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE!
ÇEKİLİŞE KATIL!