Tiktok Takipçi Satın Al

Gerçek Bir Evcil Hayvan Davranışı ile Bir Robot Kedi Geliştirdi

Yakın zamana kadar dünya satışlarında sadece radyo kontrollü evcil hayvanlar bulunuyordu. ABD’de, gerçek bir evcil hayvan davranışı ile bir robot kedi geliştirdi.

Şimdi durum değişti, Amerika Birleşik Devletleri’nde olduğu gibi gerçek bir evcil hayvan davranışıyla bir robot kedi geliştirdi.


Birçoğunun Sony’nin yakın zamanda piyasaya sürülen Aibo robot köpeğini duymuş olması mümkündür. Kedi sevenler için de “kabarık” bir evcil hayvan üretmeye karar verdiler. Çinli Fil Robotics şirketi tarafından geliştirilen MarsCat, 16 motorlu eklem kullanarak bağımsız olarak sahibinin evinde dolaşıyor.

Basit bir yürüyüşle birlikte, robocot ayrıca bir kedi tepsisine hayali atıkların çalınması, uyku ve hatta boşaltılması gibi faaliyetleri rastgele gerçekleştirecektir. Yerleşik elektronik bileşenler, burna monte edilmiş bir kamera, hassas bir lazer sensörü, bir mikrofon, bir hoparlör, altı kapasitif sensör ve bir Raspberry Pi mikroişlemcisini içerir.

Gerçek Bir Evcil Hayvan Davranışı ile Bir Robot Kedi Geliştirdi

Bunları kullanarak makine, çeşitli ses komutlarına yanıt vererek nesneleri tanıyabilir ve engellerden kaçınabilir. Aslında, her MarsCat zamanla etkileşime dayanarak kendi karakterini geliştirir. Örneğin, kullanıcı robotla ne kadar sık ​​konuşursa, o kadar sık ​​miyavlayacaktır.

Genel olarak, robot kedinin kimliği altı özellik arasında değişecektir: hevesli, yabancılaşmış, enerjik, tembel, sosyal ve utangaç. Ücreti, faaliyet türlerine bağlı olarak 2 ila 5 saat arasında bir çalışma süresi için yeterlidir. Yeni ürünün gelişimi şu anda Kickstarter crowdfunding tarafından finanse ediliyor ve maliyeti 1300 ABD doları olarak tahmin ediliyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu