Tiktok Takipçi Satın Al

Android 12 Beta, Heyecan Verici Yeni Özellik Getiriyor

Android telefonunuz artık eskisi gibi olmayacak!

Her Android güncellemesi beraberinde birkaç yeni özellik getiriyor ve bu yılki güncelleme de farklı değil. Google, daha önce duymadığınız birkaç yeni özelliği getiren Android 12’nin beta sürümünü duyurdu.


Google’ın bu yılki I / O etkinliğini takip ediyorsanız, muhtemelen şirketin orada duyurduğu bazı şeylerin farkındasınızdır. En önemli duyurulardan biri, Android telefonunuzun çalışma şeklini tamamen değiştirdiği için Android 12 beta idi.

Google’ın Materyal tasarım felsefesi, Android 12 ile yükseltiliyor. Yeni işletim sistemi, Material You adlı yeni bir tasarım konseptini getiriyor . Bu tasarımın, geleneksel kullanıcı arayüzü konseptinden uzaklaşarak daha etkileyici ve insancıl olması amaçlanmıştır. Google, tasarımın ‘yazılım, donanım ve Materyal Tasarım ekipleri’ arasındaki derin işbirliğinin bir sonucu olduğunu söylüyor.

Android 12 Beta’daki Yeni Özellikler

Android 12 beta sürümünde en çok değişen şey arayüz tasarımı oldu. Bu güncellemede başka birkaç değişiklik daha var.

Daha İyi Özelleştirme Seçenekleri

Bu güncellemeyle ilgili hoşunuza gidecek pek çok şeyden biri, Android telefonunuzu tamamen özelleştirme yeteneğidir. Artık telefonunuzu özel renk paletleri ve yeniden tasarlanmış bazı widget’larla kişiselleştirebilirsiniz.

Bu sürümde, temel olarak bir duvar kağıdı seçmeniz yeterlidir ve sistem sizin için diğer renk kombinasyonlarını bulacaktır. Bu renkleri, bildirim gölgesi ve kilit ekranı dahil olmak üzere cihazınızın çeşitli bölümlerine otomatik olarak uygular.

Android 12 Beta, Heyecan Verici Yeni Özellik Getiriyor

Gecikmesiz Animasyonlar

Android 12 beta, telefonunuzla herhangi bir gecikme sorunu yaşamamanız için akıcı animasyonlar sunar. Telefonunuzdaki her dokunuşta daha hızlı ve daha yumuşak bir yanıt olacak ve canlı bir yaratığa dokunduğunuzu hissettirecek.

Sistem Seçeneklerindeki Değişiklikler

Bildirim gölgesi ve Hızlı Ayarlar menüsü gibi bazı sistem yerleri yeni seçenekler alır.

Bildirim gölgesinde, artık uygulama uyarılarınızı daha iyi görebilirsiniz. Hızlı Ayarlar’da Google, bu öğelerle çalışmayı sizin için daha hızlı hale getirmek için Google Pay ve Ev Kontrolleri seçeneklerini ekledi.

Gizlilik Seçeneklerini Kontrol Edin

Bu Android sürümü ile artık telefonunuz için daha fazla ve daha iyi gizlilik seçeneklerine sahipsiniz. Artık hangi uygulamanın cihazdaki hangi sensöre erişimi olduğunu kontrol edebilirsiniz. Gizlilik Panosu, yüklü uygulamalarınız için çeşitli izinleri görüntülemenize, vermenize ve iptal etmenize olanak tanır.

Bu, Android telefonları daha güvenli ve daha gizlilik odaklı hale getirmek için gerçekten büyük bir adım.

Android 12 Özellikleri: Daha Hızlı ve Daha Verimli

Tasarladığınız Materyal tamamen ifade ile ilgili olduğundan, Android 12 daha hızlı ve daha akıcı animasyonlara sahiptir. Bu bağlamda, Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı, Android ve Google Play’den Sameer Samat, “Bu, çekirdek sistem hizmetleri için gereken CPU süresini% 22’ye kadar düşürmek ve sistem sunucusu tarafından% 15’e varan oranlarda büyük çekirdekler. “

Bu kulağa heyecan verici geliyor ancak yeni ince ayarların tüm akıllı telefonlarda daha akıcı ve hızlı animasyonlar sağlayıp sağlamayacağını bekleyip görmemiz gerekecek.

Android 12: Güvenlik ve Gizlilik Özellikleri

Görsel revizyonun yanı sıra Android 12, akıllı telefonunuza önemli güvenlik ve gizlilik odaklı özellikler getiriyor.

  • En büyük eklenti, yeni Gizlilik panosudur . Android 12, 24 saatlik bir süre boyunca yüklü uygulamalarınızdan gelen veri taleplerinin sayısını gösteren bir pasta grafiği gösterecektir. Aynı kontrol paneli paneli, her uygulama için izin ayarlarını değiştirmenize olanak tanıyarak verileriniz üzerinde daha iyi kontrol sahibi olmanızı sağlar.

Android 12 Beta, Heyecan Verici Yeni Özellik Getiriyor Android 12 Beta, Heyecan Verici Yeni Özellik Getiriyor Android 12 Beta, Heyecan Verici Yeni Özellik Getiriyor Android 12 Beta, Heyecan Verici Yeni Özellik Getiriyor

Android 12 Beta, Heyecan Verici Yeni Özellik Getiriyor Android 12 Beta, Heyecan Verici Yeni Özellik Getiriyor Android 12 Beta, Heyecan Verici Yeni Özellik Getiriyor Android 12 Beta, Heyecan Verici Yeni Özellik Getiriyor Android 12 Beta, Heyecan Verici Yeni Özellik Getiriyor

Android 12 Beta, Heyecan Verici Yeni Özellik Getiriyor Android 12 Beta, Heyecan Verici Yeni Özellik Getiriyor Android 12 Beta, Heyecan Verici Yeni Özellik Getiriyor Android 12 Beta, Heyecan Verici Yeni Özellik Getiriyor Android 12 Beta, Heyecan Verici Yeni Özellik Getiriyor Android 12 Beta, Heyecan Verici Yeni Özellik Getiriyor Android 12 Beta, Heyecan Verici Yeni Özellik Getiriyor

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu