Tiktok Takipçi Satın Al

American Airlines, American.com’u Satın Aldı!

Dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden biri American Airlines, ultra premium bir .com alan adı satın aldı.


AA.com’un sahibi ve işletmecisi olmasına rağmen, American Airlines kısa süre önce başka bir değerli alan adı olan American.com’un satın alımını tamamladı.

Archive.org, Aralık 2021’e kadar alanın hükümet, siyaset, ekonomi ve sosyal refahı araştıran bir düşünce kuruluşu olan American Enterprise Institute’un elinde olduğunu öne sürüyor. Archive.org , 2021’in başlarında American.com’un ziyaretçileri AEI’nin “Öğrenmeye Dön” web sitesine yönlendirdiğini gösteriyor.

Bundan önce American.com, American Enterprise Institute tarafından yayınlanan The American adlı çevrimiçi bir dergiye ev sahipliği yapıyordu.

American Airlines, American.com'u Satın Aldı!

WHOIS verileri, American.com’un kurumsal kayıt operatörü MarkMonitor’dan başka bir kurumsal kayıt operatörü CSC’ye geçtiğini ve hemen American Airlines’ı tescil ettiren olarak gösterdiğini gösteriyor. CSC, American Airlines için tercih edilen kayıt şirketidir.

American Airlines’ın American.com’u satın alması akıllıca bir hareket miydi? Evet bencede. AA.com’a sahip olmasına rağmen, American Airlines’a atıfta bulunulurken “Amerikan” terimi rutin olarak kullanılmaktadır. Ayrıca şirketin filosundaki her uçakta yer alıyor. Bir marka koruma hamlesi olarak bile, American.com’u satın almak son derece mantıklı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu