Tiktok Takipçi Satın Al

Gmail Şifresi Nasıl Sıfırlanır?

Bu makalemizde Gmail şifrenizi nasıl sıfırlayacağınızı sizlere anlattık. Detaylar makalemizin ilerleyen paragraflarında…

Gmail Nedir?

Dünyanın en büyük teknoloji şirketi olan arama motoru konusunda bir numara olan Google, verdiği hizmetler ile her alanda birinciliği taşımaya devam ediyor. Video izleme hizmeti, arama motoru, reklamcılık konusu derken internetin temel yapı taşlarından biri olan mailleşme için de ücretsiz hizmeti olan Google, bu konuda gmail ile dünya çapında en çok kullanılan e-posta sistemi olarak bilinmektedir. Milyonlarca kullanıcısı bulunan hizmeti ile gün içerisinde bir milyardan fazla mail atılmaktadır.


Google firmasının yüzlerce hizmetine erişebilmek için sadece bir gmail hesabınızın olması yeterlidir. Bu nedenle herkes tarafından kullanılan bu e-posta hizmeti birçok soruyu da beraberinde getirmektedir. Mail hizmetinden yararlananların en çok sıkıntı çektiği konuların başında şifrelerin unutulması konusu geliyor. Bu yazımızda gmail hesabı sahip olup şifresini unutanların nasıl şifre sıfırlamaları gerektiğini anlatacağız.

Gmail Şifresi Nasıl Sıfırlanır?

Gmail Şifresi Nasıl Sıfırlanır?

Google’nin verdiği e-posta hizmetinden yararlanmak istiyorsanız bir adet gmail hesabı sahibi olmanız gerekmektedir. Sizde diğer kullanıcılar gibi e-posta adresinizin şifresini unutabilirsiniz. Bunun için size sunulan birkaç şifre sıfırlama ve kurtarma seçeneği sunulmaktadır. İlk olarak gmail.com adresinden oturum aç düğmesine bastıktan sonra mail adresi kutusuna mail adresinizi yazınız. Sonrasında alt kısımda bulunan şifremi unuttum kısmına tıklayarak size sunulabilen şifre sıfırlama yöntemlerini kullanabilirsiniz. Bunlar telefon ile şifre sıfırlama, yedek e-posta adresi ile sıfırlama, telefon üzerinden kod desteği ile sıfırlama ya da bilgi gönderimi ile sıfırlama seçenekleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Eğer e-posta adresinizi açtığınız zaman telefon numarası girdiyseniz telefonunuza SMS yoluyla ya da arama yapılarak iletilen 6 rakamlı kodu girerek şifrenizi sıfırlama ekranına geçebilirsiniz. Bunun dışında ikinci bir e-posta tanımlaması yaptıysanız ikinci adresinize şifre değiştirme bağlantısı isteterek sıfırlama durumu da mevcuttur.

Bunun dışında maili açarken girdiğiniz bilgileri ve son şifreniz gibi önem taşıyan bilgileri hatırlıyorsanız bu bilgileri Google çalışanlarına şifre sıfırlama ekranındaki form ile ileterek incelemelerini talep edebilirsiniz. Uygun bulunduğu takdirde formu doldururken verdiğiniz yeni e-posta adresine sıfırlama bağlantısı gönderilerek şifrenizi sıfırlamanız mümkündür. Unutulmamalıdır ki yeni bir gmail hesabı açarken şifrenizi bir yere kaydedin ya da telefon ve e-posta tanımlama işlemini es geçmeyin.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu