TeknoDiot
     
     
     

Spotify Kullanıcı Sayısı Bir Rekora İmza Attı

Spotify Kullanıcı Sayısı Bir Rekora İmza Attı

Dünyanın en popüler müzik platformu Spotify, kullanıcı sayısını açıkladı.

40 milyondan fazla şarkıya ev sahipliği yapan Spotify rekor kullanıcı sayısına ulaştı. Apple Music için daha zorlu bir rakip haline gelen Spotify’ın, geçtiğimiz Temmuz ayında 83 milyonu ücretli abone olmak üzere toplamda 180 milyon kullanıcısının bulunduğu açıklanmıştı.

Spotify, açıkladığı resmi rakamlara göre üye sayısı 200 milyonu aştı. Tüm üyelerin 113 milyonu uygulamayı ücretsiz(reklamlı) olarak kullanırken 87 milyonu ücretli yani Premium üyelik satın alarak müziklerin keyfini çıkarıyor. ( Ocak 2019 ) güncel veriler paylaşıldı.

[sp-related style=”dark” id=”33181″]Spotify Kullanıcı Sayısı Bir Rekora İmza Attı

Bu kapsamda Spotify’ın toplam kullanıcı sayısının 200 milyon, ücretli yani Premium abonelik satın alan kullanıcıların sayısının ise 87 milyon seviyesine ulaştığı açıklandı.

Spotify’ın ücretli versiyonuna aylık 14.99 TL ödeyerek internet kullanmadan müzik kütüphanesinden dilekleri müziği dinleyebiliyor. Üniversite öğrencileri ise bu ücret üzerinden yüzde 50 indirimli olarak faydalanabiliyor. Apple Music ile rekabet halinde olan Spotify, Apple Music’in çok önünde yer alıyor.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


YouTube’a Yeni Özellik: Video İndirme

Buğra Noyan

Twitter’da “Oyun” Her Zamankinden Daha Fazla Konuşuluyor

Buğra Noyan

YouTube MP3 Dönüştürme Nasıl Yapılır?

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.