Google, Casus Olduğu İddia Edilen ToTok Uygulamasını Kaldırdı! - TeknoDiot.com

Google, Casus Olduğu İddia Edilen ToTok Uygulamasını Kaldırdı!

Abone Ol 
Logitech G Çekiliş

Google, casus olduğu iddia edilen uygulama ToTok’u Play Store’dan ikinci kez kaldırıyor.

Uygulama Ocak ayında tekrar yayınlanmıştı, ancak tekrar Play Store’dan kaldırıldı. Google, Birleşik Arap Emirlikleri için bir casusluk aracı olduğu iddia edilen sohbet uygulaması ToTok’u Play Store’dan ikinci kez kaldırdı.

Uygulama, New York Times’ın bu konuda bir rapor yayınlamasından kısa bir süre önce Aralık ayında Apple’ın App Store ve Google Play Store’dan kaldırılmıştır. Google, uygulamayı Ocak ayında sessizce tekrar yayınlamıştı.

Casusluk iddiası!

ToTok, “hızlı, ücretsiz ve güvenli” mesajlar ve çağrılar vaat eden ve BAE’de ve Ortadoğu’nun başka yerlerinde milyonlarca kişi tarafından indirilen bir mesajlaşma uygulamasıdır. Aralık ayında Play Store ve App Store’dan kaldırılmasından kısa bir süre önce, uygulama ABD’de en çok indirilen sosyal uygulamalardan biriydi. Ancak NYT’nin soruşturması, uygulamanın BAE hükümetinin kullanıcıları gözetlemesine izin verdiğini tespit etti.

ToTok , Aralık ayında yayınlanan bir açıklamada “kısır dedikoduları” reddetti ve “ [n] sadece gizliliğe saygı duyuyor ve güvenliği sağlıyoruz, kullanıcılarımız da kendi takdirine bağlı olarak paylaşmak istedikleri veriler üzerinde tam kontrole sahipler.”

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Logitech G Çekiliş

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu