Amazon, Koronavirüsü Tespit Etmek İçin Termal Kameralar Kullanıyor

Abone Ol 

Amazon, çalışanlarını koronavirüs semptomları açısından taramak için İngiltere ve dünyadaki depolarına termal kameralar yerleştirdi.

Kameralar, bir kişinin vücut ısısını çevresindekilerle karşılaştırarak ateşin saptanmasına yardımcı olabilir. Teknoloji, şirketin daha önce güvendiği yakın mesafeli termometrelerden daha hızlıdır.

Covid-19 vakaları Amazon’un ABD’deki 50’den fazla deposundaki personel arasında rapor edilmiştir. Ve çalışanlar, depolarda sosyal mesafeyi uygulamanın neredeyse imkansız olduğunu iddia ettiler.

Amazon sözcüsü BBC News’e, “Operasyon yerlerimizde günlük sıcaklık kontrollerini, topluluklarımızda kritik bir hizmet sunmaya devam eden çalışanlarımızın sağlık ve güvenliğini desteklemek için ek bir önleyici tedbir olarak uyguladık.” şeklinde açıklamada bulundu.

Amazon, Koronavirüsü Tespit Etmek İçin Termal Kameralar Kullanıyor

“Şu anda bazı sitelerimizde daha akıcı bir deneyim yaratmak için sıcaklık taraması için termal kameralar kullanıyoruz.” dedi.

Termal kamera teknolojisinin kullanımı, Amazon’un Whole Foods mağazalarının çoğunun personel girişlerindeki termometrelerin yerini alacak.

Göz atın:   Tablet Kullanımı Bir Yaşın Altına İndi

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu