bayigram.com

Amazon, 2024 Yılından İtibaren Otomobil Satmaya Başlayacak

Amazon CEO'su Andy Jassy'nin paylaştığı üzere, Amazon ve Hyundai Motor Company geniş bir stratejik ortaklık duyurdu.

Hyundai, Amazon ile geniş kapsamlı bir stratejik ortaklık ilan etti. Amazon CEO’su Andy Jassy tarafından paylaşılan bu ortaklık, müşterilerin hayatını her gün daha iyi ve daha kolay hale getirme hedefini paylaşan yenilikçi bir şirket olan Hyundai ile Amazon arasında gerçekleşti. Bu ortaklık ile Hyundai araçları daha duyarlı ve etkileşimli hale gelecek ve Alexa ile entegre olarak çalışacak.

Hyundai Küresel İşletme Direktörü ve Hyundai ve Genesis Motor Kuzey Amerika Başkanı José Muñoz ve Amazon Dünya Çapında İş ve Kurumsal Gelişmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Marty Mallick, Los Angeles Otomobil Fuarı’nda yapılan bir basın toplantısında üç önemli duyuruyu paylaştı.


1. 2024 yılında, otomobil bayileri ilk defa Amazon’un ABD mağazasında araç satabilecek ve Hyundai müşterilerin satın alabileceği ilk marka olacak.

Bu yeni dijital alışveriş deneyimi, müşterilerin yeni bir araç satın almasını çevrimiçi olarak kolaylaştıracak ve daha sonra yerel bayileri tarafından en uygun zamanda teslim almasını veya teslim edilmesini sağlayacak.

Müşteriler, Amazon’da model, donanım, renk ve özellik gibi bir dizi tercihe dayalı olarak bölgede mevcut araçları arayabilecek, tercih ettikleri aracı seçebilecek ve zaten bildiği ve güvendiği Amazon deneyimi içinde seçtikleri ödeme ve finansman seçenekleriyle çevrimiçi olarak satın alabilecekler. Bu yeni alışveriş deneyimi, bayilerin seçimlerini fark ettirme ve müşterilerine kolaylık sağlama konusunda başka bir yol oluşturacak.

Hyundai, Amazon’un otomobil satışları için resmi başlangıç ortağı olacak

2. Hyundai, dijital dönüşümünü hızlandırmak için tercih edilen bulut sağlayıcısı olarak Amazon Web Services (AWS)’i seçti. Bu yeni çok yıllık anlaşmanın bir parçası olarak, Hyundai mevcut yerinde uygulamalarını AWS’in geniş ve endüstri lideri yetenekleri kullanarak araştırma, ürün mühendisliği ve müşteri ilişkilerini destekleyen her şeyi içeren uygulamalarını buluta taşıyarak daha veri odaklı bir kuruluş haline gelecek. Hyundai, üretim ve tedarik zincirini optimize etmeye ve maliyetleri en aza indirmeye yardımcı olacak, güvenlik ve felaket kurtarma için dayanıklılığı, ve dünya çapındaki sürücülere yeni özellikler sunmak için bağlantılı araç geliştirmeyi önceliklendirerek iş durumlarını önceliklendirecek. Ayrıca, AWS ve Hyundai, Hyundai mühendislerini temel bulut becerilerinde eğitmek için bir Master Builder eğitim ve sertifikasyon programı tasarladı ve uyguladı.

3. Gelecek nesil Hyundai araçları, Alexa Built-in ile daha duyarlı ve etkileşimli olacak. 2025 yılından itibaren Hyundai’nin gelecek nesil araçlarını satın alan müşteriler, evlerindeki eller serbest Alexa deneyimine araçlarında da erişebilecekler. Hyundai sürücüleri, Alexa’ya müzik çalmak, podcast veya sesli kitapları dinlemek, hatırlatıcılar ayarlamak, yapılacaklar listelerini güncellemek ve takvim kontrolü yapmak gibi taleplerde bulunabilecekler. Müşteriler ayrıca araçlarından akıllı evlerini kontrol edebilecekler, eve doğru giderken evi ısıtmayı isteyebilecek, kapıların kilitli olup olmadığını kontrol edebilecek ve akıllı aydınlatma ve Alexa rutinlerini yönetebilecekler. Sürücüler ayrıca güncel trafik bilgileri veya hava durumu raporlarını sormak, internet bağlantısı kesik olsa bile araç içi medya oynatıcı veya navigasyon sistemiyle sesli kontrolü kullanmak için Alexa’ya başvurabilecekler.

José Muñoz, “Bu, birlikte yürüdüğümüz dönüşümsel bir yolculuktur ve Amazon ile çok verimli ve uzun vadeli bir ilişkiye odaklanıyoruz” dedi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu