bayigram.com

ABD Yasağından Sonra Huawei Search Uygulaması Ortaya Çıktı!

ABD yasağından sonra Huawei kendi bünyesinde gelişimlerini devam ettiriyor. Çinli dev şirket bu sefer de kendi arama uygulaması Huawei Search uygulaması üzerinde çalışıyor.

Huawei Search uygulaması test aşamasında ortaya çıktı. Google Search uygulamasına alternatif olarak duyurulacak. ABD yasağı ve Google yasağı ile birlikte Huawei kendi bünyesinde büyük bir gelişme kat ediyor.


Huawei bir süredir Google uygulamalarına ve Google Mobil Hizmetlerine alternatifler üzerinde çalışıyor. Zaten Huawei Mobil Servisleri ve AppGallery’i piyasaya sürmüştü. Huawei’nin henüz bir arama uygulaması yok, ancak zaten Huawei Search olarak adlandırılan bir uygulama üzerinde çalışıyor ve uygulamanın detayları web üzerinde ortaya çıktı.

Huawei Search uygulaması haberleri, teknoloji devinin BAE’deki Huawei Search uygulamasını test etmek için kullanıcıları işe aldığını açıklayan bir Redditor sayesinde web’de ortaya çıktı. XDA Developers’dan Max Weinbach, uygulamaya bir ipucu verdi ve neye benzediğinin görüntülerinin yanı sıra özelliklerinin ayrıntılarını sağladı.

Huawei’den Google Search’e rakip mi geliyor?

Huawei Search uygulamasının bir haber akışını görüntülediği bir keşfetme bölümü vardır. Ayrıca Hava Durumu, Spor, Birim Dönüştürücü ve bir Hesap Makinesi için simgeleri vardır, böylece bu araçları kullanıcının parmaklarının ucuna getirir.

Bakıldığı zaman Google Search uygulamasında yer alan temel araçlar mevcut. İsterseniz arama bölgesini değiştirebilir veya Global’de bırakabilirsiniz. Ayrıca bir Karanlık Mod ve Güvenli Arama’yı açma seçeneği de vardır. Huawei, kullanıcıların arama geçmişlerinin saklanmasını isteyip istemediklerini seçmelerine de izin verecek.

ABD Yasağından Sonra Huawei Search Uygulaması Ortaya Çıktı!

Huawei, kullanıcı verilerini nasıl ele aldığı konusunda endişelerin olduğunun farkındadır, bu nedenle hizmetin, İrlanda’da bulunan Huawei’nin bir yan kuruluşu olan Aspiegel Limited tarafından ele alındığını bilmesi kullanıcıları memnun edecektir. Huawei Arama uygulaması hala Google Arama ile karşılaştırılmıyor, ancak zaman geçtikçe muhtemelen daha fazla özellik eklenecek.

Son olarak Huawei Search uygulamasının da beta sürecinde birde APK dosyası ortaya çıktı. Uygulamayı çalıştırmak için öncelikle buradaki bağlantıdan APK dosyasını indirmeniz gerekiyor. İndirme tamamlandıktan sonra telefonunuza Huawei Search’ı yükleyin. Daha sonra Ana Ekrana gidin ve iki parmalığınızı ekrana basılı tutun ve parmaklarınızı birleştirin. Ekranın alt kısmında çıkan seçeneklerden Widget’a dokunun ve istediğiniz aramayı bu ekranın alt kısmında bulunan Ara seçeneğinden yapabilirsiniz.

ABD Yasağından Sonra Huawei Search Uygulaması Ortaya Çıktı!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu