2020’de Çıkacak Olan 16 Efsane Oyun!

Bu haberimizde oyunseverlerin merakla beklediği 2020 yılında çıkacak olan efsane 16 oyunu bir araya getirdik! Daha fazla uzatmadan oyunlara geçelim;

Oyun takviminin bu yılda dolu dolu geçmesi tahmin ediliyor. Uzun zamandır oyunseverlerin heyecanla beklediği 2020 yılı geldi, çattı. Bu yılı önceki yıllardan farklı kılan ise farklı kitlelere hitap edecek birçok iddialı yapımın çıkış yapacak olması. Sizlere hangi oyunlar çıkacak toplamda 16 adet oyunu sıralayacağız;

Cyberpunk 2077

16 Nisan 2020 tarihinde Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarına çıkacak rol yapma türündeki video oyunudur.


The Last of Us Part II

29 Mayıs 2020 tarihinde çıkacak olan The Last of Us Part II, henüz gelişme aşamasında olan post apokaliptik bir oyundur. Birinci oyun The Last of Us’ın devamı olan oyun PlayStation Experience 2016’da duyurulmuştur.


Half-Life: Alyx

Mart 2020’de çıkacak olan Half-Life: Alyx, Valve tarafından geliştirilen ve yayınlanan yaklaşan bir sanal gerçeklik oyunudur. Half-Life 2: Episode Two ‘den beri Half-Life serisindeki ilk oyundur ve Half-Life 2’den önce geçmektedir. Oyuncular, Alyx Vance’i o ve babası Eli Combine’lar ile savaşırken kontrol eder.


Dying Light 2

Dying Light 2, Techland tarafından geliştirilen ve Techland Publishing tarafından yayınlanan yaklaşmakta olan bir hayatta kalma korku aksiyonu rol yapma oyunudur. Oyun, Bahar 2020’de Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için piyasaya sürülecek. Oyun, 2015 Dying Light’ın devamı niteliğindedir.


Ghost of Tsushima

2020’de Piyasaya sürülecek olan Tsushima’nın Hayaleti, Sucker Punch Productions tarafından geliştirilen ve PlayStation 4 için Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanan yaklaşan bir aksiyon-macera oyunudur.

Assassin’s Creed Ragnarok (Tahmin Edilen İsmi)

Asgardve Jotteneim gibi mekanlar barındıracağı söylenilen oyunda görkemli Nors tanrıları ile karşılaşılacak. Brotherhood sisteminin yeni oyuna getirileceği söylenirken, oyunda bir Viking karakteri kontrol edeceğimiz belirtildi. Diğer bir yandan oyunda Hidden Blade bulunmayacağı söyleniyor. 2020 yılının Şubat ayında düzenlenecek olan PlayStation etkinliğinde tanıtılması beklenen oyunu merak eden büyük bir kitle var.


Final Fantasy VII Remake

3 Mart 2020’de çıkacak olan Final Fantasy VII Remake, PlayStation 4 için Square Enix tarafından geliştirilen ve yayınlanan yeni bir aksiyon rol yapma oyunudur. Oyun 1997 PlayStation oyunu Final Fantasy VII’nin bir versiyonudur.


Resident Evil 3

3 Nisan 2020’de çıkacak olan Resident Evil 3, Capcom tarafından geliştirilen ve yayınlanan yaklaşan bir hayatta kalma korku oyunudur. Oyun Resident Evil 3: Nemesis’in bir versiyonudur ve Jill Valentine’i Nemesis olarak bilinen akıllı bir biyo silahla avlanırken bir zombi kıyametinden kaçmaya çalışırken izler.

İLGİLİ İÇERİK:  Toplam Fiyatı 213 TL Olan Oyunlar Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu!


Avengers (Marvel’s Avengers)

15 Mayıs 2020’de çıkacak olan Marvel Avengers, Crystal Dynamics ve Eidos Montréal tarafından geliştirilen ve Square Enix tarafından yayınlanan yaklaşan bir aksiyon-macera video oyunudur. Marvel Comics süper kahraman ekibine bağlı Avengers, uzun zamandır devam eden çizgi roman mitolojisinden ve diğer medyadaki uyarlamalardan ilham alıyor.


Godfall

Godfall, Counterplay Games tarafından geliştirilen ve Gearbox Publishing tarafından yayınlanan yeni bir aksiyon rol yapma oyunudur. Oyun 2020’nin sonlarında Microsoft Windows ve PlayStation 5’te piyasaya sürülecek; PlayStation 5’te piyasaya sürüldüğü onaylanan ilk oyundu.


Doom Eternal

Doom Eternal, id Software tarafından geliştirilen ve Bethesda Softworks tarafından yayınlanan yaklaşan birinci şahıs bir shooter video oyunudur.


Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Vampire: Masquerade – Bloodlines 2, Hardsuit Labs tarafından geliştirilen ve Paradox Interactive tarafından yayınlanan yaklaşan bir aksiyon rol yapma oyunudur.


DREAMS

Dreams, Media Molecule tarafından geliştirilen ve PlayStation 4 için Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanan bir oyun oluşturma sistemidir. video oyunları, video oyun mantığı ve mekaniği, varlıklar, 3D heykeller, müzik, sanat ve daha fazlası.


Halo Infinite

Halo Infinite, 343 Industries ve SkyBox Labs tarafından ortaklaşa geliştirilen, Microsoft Windows, Xbox One ve Xbox konsol Xbox Series X için Xbox Game Studios tarafından ortaklaşa geliştirilen, birinci sınıf bir shooter video oyunudur. Oyunun 2020 yılında piyasaya sürülmesi planlanmaktadır.


Gods & Monsters

Şubat 2020’de çıkacak olan Gods & Monsters, Assassin’in Creed Odyssey’in yaratıcılarından, efsanevi canavarlarla dolu bir adada geçen bir hikaye kitabı macerası geliyor. Zorlu zorluklar, tehlikeli zindanlar ve kahramanca denemeler yaparak Yunan tanrılarını kurtarın.


Mount & Blade II: Bannerlord

Mount & Blade II: Bannerlord, Orta Çağ temalı bir rol yapma oyunu olan Mount & Blade serisinin bir oyunudur. Oyun, Türk firması TaleWorlds tarafından geliştiştirilmektedir. Oyun Steam’de Ekim 2016’da çıkmıştır. Fakat oyun için bir indirme imkanı sunulmamıştır. Gamescom 2019’da oyunun erken erişim tarihi verilmiş.

Bu gibi konularda daha fazla bilgi edinmek için Oyun haberleri kategorisini takip edebilirsiniz

Açıklamalar kısmı Wikipedia’dan alınmıştır.

Abone Ol 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu