Tiktok Takipçi Satın Al

‘Zor Hadi’yi Bildi 20 Bin TL’yi Kaptı

Türkiye’de mobil uygulama tarihinde bir ilk…


Canlı Bilgi Yarışması Hadi’de geçen haftadan devirle 20 bin TL’ye ulaşan ödülü 1 kişi kazandı. Dün düzenlenen Zor Hadi’nin rekor ödülü, Türkiye’de mobil uygulama üzerinden şimdiye kadar dağıtılan en yüksek meblağ olarak tarihe geçti. Ödül, Türkiye’nin en kapsayıcı ödeme platformu Paycell güvencesiyle yarışmacıya takdim edilecek.

Türkiye’nin fenomen bilgi yarışması Hadi, dün düzenlediği ‘Zor Hadi’ gecesiyle Türkiye’de bir ilki başararak mobil uygulamadan rekor ödül kazandırdı. Müge Boz’un sunumuyla gerçekleşen yarışmada birbirinden zor 19 soruya cevap veren 485 bin Hadiciden, son soruya 1 kişi ulaşmayı başardı. Finalde sorulan ‘Nobel Ödülleri’nde 216 madalyayla en fazla madalya dağıtılan alan hangisidir?’ sorusuna da ‘tıp’ doğru yanıtını veren ‘acbakumdi’ isimli yarışmacı, iki hafta üst üste devrederek 20 bin TL’ye ulaşan ödülün tek başına sahibi oldu.

Sosyal medya yıkıldı

Uygulama ara yüzünde bulunan sohbet kısmına yorum yağdıran Hadiciler, sosyal medyayı da salladı. Popüler sosyal medya sitelerinde Hadi başlığı iki saat içinde bine yakın yorum alırken, yarışmanın kazananı adına açılan ‘acbakumdi’ başlığına da birçok entry girildi. Aynı süre zarfında Twitter’a da yüzlerce tweet atan kullanıcıların ‘acbakumdi, ben senin yıllardır aradığın kardeşinim’ ve ‘acbakumdi ara beni 20 bini birlikte harcayalım’ twitleri görenleri gülümsetti.

Para ödülü Paycell güvencesiyle ödenecek

Türkiye’nin gündemini değiştiren yarışmanın rekortmen kazananı, ödülünü Türkiye’nin en kapsayıcı ödeme platformu Paycell güvencesiyle alacak. Paycell uygulaması banka hesabı açmadan fatura ödeme, para transferi gerçekleştirme kredi kartlarını yükleyerek dijital cüzdan oluşturma gibi kapsamlı bir finansal servis deneyimi sunuyor. Paycell Kart ise ön ödemeli bir alışveriş kartı olarak hizmet veriyor. Paycell Kart kullanmak için sadece telefon numarası yetiyor. Yaş sınırı ve hesap açma zorunluluğu bulunmayan Paycell Kart, içine yüklenilen miktar kadar harcama imkanı veriyor. Paycell, firmalara özel kurumsal çözümlerle e-ticareti de destekliyor ve kredi kartı ya da banka kartı olmayan müşterilere satış yapabilmenin önünü alternatif hizmetlerle açıyor. Böylece mobil cüzdan sayesinde müşterilere güvenli bir e-ticaret deneyimi sunulurken, firmalara potansiyel müşteriler yaratmanın da önü açılıyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu