Tiktok Takipçi Satın Al

Google Haritalar, Nerede Maske ve Eldiven Takabileceğinizi Söylüyor

Google Haritalar, devletin koronavirüs ile ilgili düzenlemeleri hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olmak için dün bir dizi özellik başlattı

Google Haritalar şimdi nerede maske ve eldiven giyeceğinizi gösteriyor. Dünyanın dört bir yanında şehirler açılırken, yetkililer güvenlik ve sosyal mesafeyi korumak için toplu taşıma için yeni kurallar uyguluyorlar.


Şirket, Google Haritalar’da bir yere ulaşmak için toplu taşıma seçeneklerini aradığınızda, bu hizmetleri yerel yetkililerden kullanmak için uyarılar ve (maske takmanız gerekiyorsa gibi) bir dizi gereksinim duyacağınızı söylüyor:

Bu uyarılar, hükümetin transit hizmetlerini etkilemesi veya toplu taşıma araçlarında maske takmanızı gerektirmesi durumunda buna göre hazırlanmanıza yardımcı olabilir. Toplu taşıma uyarıları Arjantin, Avustralya, Belçika, Brezilya, Kolombiya, Fransa, Hindistan, Meksika, Hollanda, İspanya, Tayland, İngiltere ve ABD’de, yakın zamanda daha fazlası ile birlikte yerel transit acentelerinden bilgi aldığımız yaygınlaşıyor. 

Google Haritalar, Nerede Maske ve Eldiven Takabileceğinizi Söylüyor

Ayrıca, toplu taşıma yollarının günün saatine göre nasıl yapıldığını da görebilirsiniz. Google Haritalar, sizi ABD-Kanada veya ABD-Meksika kontrol noktası gibi sınırın ötesine taşıyabilecek rotalara ilişkin uyarılar yayınlamaktadır, böylece bu ülke tarafından belirlenen COVID-19 kısıtlamalarına hazırlanabilirsiniz.

Ayrıca, bir test merkezine veya tıbbi bir tesise gidiyorsanız Haritalar size test için önceden randevu almanız gerekip gerekmediğini bildirir. Bu merkezler belirli ön koşullara uymayan istekleri geri çeviriyorsa faydalıdır.

Ayrıca, kullanıcılar toplu taşıma yollarının zamana bağlı olarak ne kadar kalabalık olduğunu görebilecekler. Ayrıca, kullanıcılar başka bir ülkenin belirlediği kısıtlamaları göz önünde bulundurabilmeleri için Google Haritalar’da ülkeler arası sınırları olan rotalara ilişkin uyarılar görünür.

Kullanıcı bir test merkezine veya tıbbi tesise seyahat ederse, hizmet size randevu alıp alamayacağınızı bildirir. Bu merkezler, belirli gereksinimleri karşılamayan müşterilerden gelen talepleri reddederse bu yararlı olabilir.

Google Haritalar, Nerede Maske ve Eldiven Takabileceğinizi Söylüyor

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu