Kripto Para Borsasına Saldırılar Devam Ediyor - TeknoDiot.com
TeknoDiot.com
 
  

Kripto Para Borsasına Saldırılar Devam Ediyor

Kripto Para Borsasına Saldırılar Devam Ediyor

Son zamanlarda devam eden kripto para borsasına yapılan saldırılar da saldırganların 2019 yılının ilkyarısında kripto para borsasından.

Geçtiğimiz günlerde, popüler kripto para değişim yazılımı BitMEX’te bulunanyazılımsal sorunlar nedeniyle 23.000 kullanıcıya ait bilgilerin ifşa edildiğibelirlendi. Bu durum karşısında şirket yöneticileri yaptıkları açıklamadamüşterilerine parolalarını yenilemeleri gerektiği uyarısında bulundu.

Bunun yanı sıra 2019 yılındasaldırıya uğrayan kripto para değişim platformları aşağıdaki gibidir:

1) Binance – Saldırganlar Binancekripto para değişim platformunun kullanıcı bilgilerini elde etmek için zararlıyazılım kullandılar ve 41 milyon $ değerinde Bitcoin ele geçirdiler.

2) Bitpoint – Saldırganlar,Japonya merkezli bu kripto para platformunu ele geçirmek için zararlı yazılımkullandılar ve yapılan saldırılar sonucunda 32 milyon $ değerinde Bitcoin,Bitcoin Cash, Litecoin, Ripple ve Ethereum ele geçirdiler.

3) QuickBit – İsveç merkezliplatform üzerinde MongoDB veritabanında yaşanan bir hata nedeniyle 300.000müşterinin kişisel bilgileri saldırganlar tarafından ifşa edildi.

4) Cryptocurrency -Cryptocurrency kripto para değişim platformuna yapılan saldırı sonucu 13.4milyon $ değerinde EOS ve 6 milyon $ değerinde Ripple (XRP) saldırganlartarafından ele geçirildi.

5) Coinmama – İsrail merkezlikripto para değişim platformu saldıraya uğradı ve 450.000 kullanıcıyı etkileyenbir veri ihlali yaşandı. Bu saldırı sonucunda kullanıcıların e-posta adreslerive parola bilgileri saldırganlar tarafından ele geçirildi.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Türkiye Yeni Yılı BiP’te Kutladı

TeknoDiot Bey

Samsung’un Yeni Galaxy A51 Modeli Türkiye’de Satışa Çıktı

Uğur Aydemir

Call of Duty: Modern Warfare’in PC Açık Betasına Yeni Bir Game Ready Sürücüsü Geliyor

Uğur Aydemir

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.