Tiktok Takipçi Satın Al

Yüzen Apple Store 10 Eylül’de Açılıyor!

Son açılacak Apple Store, doğrudan Singapur Marina Körfezi’nin sularına oturan bir cam kubbe olacak. Benzersiz tasarımıyla, yüzen bir fenere benzeyen bir yapı olmuş. Birkaç hafta önce şirketin Singapur’daki üçüncü ve dünya çapında 512.’si olan mağazayı ilk kez görmüştük. iPhone üreticisi şimdi 10 Eylül Perşembe günü ziyaretçilere açılacak binanın iç mekânının yeni fotoğraflarını paylaştı.

Mağazaya Apple Marina Bay Sands deniyor ve Singapur’un mağaza, restoran ve Marina Bay Sands oteliyle bilinen  lüks bir bölgesinde yer almaktadır. Küre, 10 sütun tarafından yere tutturulan 114 ayrı cam parçasından yapılmıştır. Yeni Apple Store, kubbenin türünün ilk örneği olduğunu söylüyor: Yapının her yeri cam ve tamamen kendini taşıyabiliyor.


Kürenin iç duvarında gölge oluşturan ve Apple’ın “gece ışıklandırma efekti” olarak adlandırdığı bölmeler var. Kürenin en tepesinde, Apple’ın Roma’daki Pantheon’dan ilham aldığını söylediği güneş ışığını içeri alan bir göz küresi var. Tüm alışılagelmiş Apple ürünlerinin sergilendiği bir mağazanın dışında bir yer olacak bu mağaza. Bu kubbe Apple’ın mağazalarında yapmayı sevdiği çeşitli konuşma ve öğretici etkinliklere ev sahipliği yapacak. Bu yüzden içinde bir sunum ekranı ve oturma alanı da barındırıyor.

Yüzen Apple Store 10 Eylül'de Açılıyor!

Kubbenin altında bir de toplantı odaları var. Apple, bu alanın şirketin “eğitim ve tavsiye almak isteyen girişimcilerin ve geliştiricilerin Apple ekip üyeleriyle bir araya gelebileceği alan olduğunu söylüyor. Buradaki alanın ilk su altı Toplantı Odasını içerdiğini söylüyor.

Apple’ın Perakende ve İnsanlardan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Deirdre O’Brien: “40 yıldan uzun bir süre önce başlayan bu özel şirkete çok bağlıyız. Singapur’da nefes kesici Apple Marina Bay Sands’i açmaktan daha heyecanlı olamazdık” dedi. “Tutkulu ve yetenekli ekibimiz, bu topluluğu yeni mağazamızda karşılamaya ve dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimizin sevdiği ilgi ve desteği sunmaya hazır.”

Ancak belki de yeni mağazanın en etkileyici yanı fiziksel değil, yetenekli personel desteği de olacak. Apple’a göre, Marina Bay Sands’in 148 kişilik ekibi birleşince tam tamına 23 dil konuşuyor. Bizce bu özellik, mağazayı herhangi bir mimari gösterişten daha sıcak kılan bir gerçek.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu