Tiktok Takipçi Satın Al

3 Boyutlu Yazıcı ile Ev Üretildi!

3D yazıcılar artık hayatımıza girmeye başladı. Her alanda kullanılabilir duruma gelen 3D yazıcılardan bir ev üretildi.

Çarşamba günü, bu projedeki ilk evlerin nihayetinde Meksika’da 50 evin tamamen kendine özgü bir topluluğu haline geleceği açıklandı.


New Story, 500 metrekarelik evleri, Austin merkezli bir inşaat teknolojisi şirketi olan proje ortağı Icon tarafından geliştirilen 3D yazıcı olan Vulcan II’yi kullanarak ortaya çıkardı. İki yatak odalı ve tek yatak odalı evlerin her birinin, şirketlerin birkaç güne yayıldığı baskı almak yaklaşık 24 saat sürdü.

Evlerin basılması 24 saat sürüyor

3D baskılı evlere taşınacak olan aileler, aylık 80 dolardan az bir medyan aylık gelir elde ediyor ve çoğu şu anda öğelerden yeterince korunmayan basit kulübelerde yaşıyor. New Story’nin kurucusu Alexandria Lafci’nin Fast Company’ye söylediği gibi, 3D baskılı mahalleye taşınmak isteyen ailelerin çoğu daha önce hiç iç mekanda su tesisatı yapmamıştı.

Artık bu ilk evler tamamlandığı için, yetersiz ev sahipliği yapan veya evsiz nüfuslu diğer yerler, 3D baskılı evlerde bir şans kazanma yönünde teşvik edilebilir.

Yeni projenin yerleşim yerlerine uzak ve çeşitli imkanlardan yoksun bölgeler için yeni projelerin kapılarını aralaması bekleniyor. New Story kuruluşu, 50 metrekarelik evleri, Austin merkezli bir inşaat teknolojisi şirketi olan proje ortağı Icon tarafından geliştirilen 3D yazıcı Vulcan II‘yi kullanarak yarattı.

3 Boyutlu Yazıcı ile Ev Üretildi!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu