Tiktok Takipçi Satın Al

YouTube’dan Çocuklar İçin Yeni Düzenleme

Dünyanın en büyük ve en popüler video platformu olan YouTube’dan çocuklar için yeni bir düzenlemeye gidiyor.

YouTube, Perşembe günü paylaştığı blog yazısında belirtilen, küçük çocukların bulunduğu videolar için yorumları otomatik devre dışı bırakacak. Mattel, AT&T, Hasbro, Disney ve Nestle gibi büyük reklamverenler reklamlarını Google’a ait platformdan çektikten sonra, şirket küçüklerle ilgili videoların yorumlarını devre dışı bırakma kararı almaya karar verdi.


Geçen haftanın başlarında, bazı pedofiller (çocuklara cinsel açıdan çekici bir kişi), çocukların potansiyel düşündürücü imgelerini içeren zaman damgalarını paylaşmaları için çocukları içeren videolara yorumlarda bulundu.

YouTube'dan Çocuklar İçin Yeni Düzenleme

Çocuklar için yorumlar devre dışı olacak

YouTube bu olaya karşı, çocuklarla ilgili çoğu videodan gelen yorumları tamamen devre dışı bırakarak işlem yaptı. YouTube on yıldan fazla bir süredir yasaklanan bu tür videolarda “kötü davranışlara maruz kalabilir” dedi. Bu yasak, hem küçük hem de küçük çocukların bulunduğu videolara daha da uzatılacak.

Blog yazısında, YouTube “az sayıda içerik oluşturucu ancak yorumlama araçlarımızı kullanmanın ötesinde aktif olarak yorumlarını yönetmeli ve kötü davranışlarda bulunma riski düşük göstermeli” dedi. YouTube ayrıca, kötü yorumları tanımlamak ve kaldırmak için daha etkili olacak yeni bir sınıflandırıcıya sahip olmayı planlıyor. Bu yorumların devre dışı bırakılmasının yanı sıra olacak. YouTube şöyle kısaca açıkladı; “Politikalarımızı ihlal etmek için yüz milyonlarca yorumu kaldırırken, kötü yorumları tanımlayacak ve kaldıracak daha etkili bir sınıflandırıcı üzerinde çalışıyorduk. Bu sınıflandırıcı, videonuzun para kazanmasını etkilemez. Gelişimini hızlandırdık ve şimdi daha kapsamlı olan ve 2 kat daha fazla bireysel yorumu tespit edip kaldıracak yeni bir yorum sınıflandırıcısına sahibiz.” şeklinde açıklamada bulunuldu.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu