TeknoDiot.com
 
 
Anasayfa » Sosyal Medya Haberleri » Çin’de Dilenciler WeChat Ödemeyi Kabul Ederek Yüksek Teknolojiye Geçti!

Çin’de Dilenciler WeChat Ödemeyi Kabul Ederek Yüksek Teknolojiye Geçti!

Çin'de Dilenciler WeChat Ödemeyi Kabul Ederek Yüksek Teknolojiye Geçti!

Çin’de, dilenen insanlar artık ödeme almak için WeChat kullanıyorlar. Dilencilerin %55’lik kısmı WeChat kullanmaya başladı.

Facebook’tan Fazil Irwan’ın Facebook’ta yaptığı bir yayında, Çin’deki arkadaşlarına bir dilenci tarafından yaklaştığı bir örneği anlattı.

Özür dilerim, “özür dilerim” bahanesini kullanmaya çalıştıklarında, kişi Çin’de ve Asya’nın belli bölgelerinde yaygın olarak kullanılan bir hizmet olan WeChat Pay’i kullanarak para vermelerini sağlayan bir QR kodu çıkardı.

Çin'de Dilenciler WeChat Ödemeyi Kabul Ederek Yüksek Teknolojiye Geçti!

Irwan’a göre, arkadaşı o zaman çok az seçeneğe sahipti, dilenci bir miktar para transfer etmekten başka. “Önceki yazımda, Çin’deki WeChat aracılığıyla neredeyse her şeyin nasıl işlemden geçtiğinden bahsettim. Öyle oldu, bazı arkadaşlarımız akşam yemeğine gitti ve yolda bir dilenci para istedi. Arkadaşlarımızdan biri dilenciye nakit parası olmadığını söyledi. Dilenci tamam dedi, WeChat ile ödeme yapabilirsiniz demiş.

WeChat muhtemelen Çin’deki en büyük mesajlaşma uygulamalarından biridir, öyle ki, sadece sohbetten daha fazlasını yapabileceği şekilde büyüdü ve genişledi. Geçmişte insanların mülk satın alma ve kişisel kredi alma gibi işlemleri yapmak için kullandıkları örnekleri gördük.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Fujifilm X-T4 Resmen Tanıtıldı!

Burak Dal

Riot Games Ekibi, Yeni Mavi Öz Sistemini Açıkladı

Adil Anıl Öktem

Steam’de Bir Oyun Daha Ücretsiz Oldu! Yetişen Alıyor!

Serhan Durgutlu

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.