Tiktok Takipçi Satın Al

Amerika’da TikTok Yasaklandı!

ABD Dışişleri Bakanlığı ve İç Güvenlik Bakanlığı, çalışanların hizmet cihazlarında TikTok sosyal ağ uygulamasını yasakladı.

Bu olay 3 Ocak Cuma günü Washington Times tarafından bildirildi. ABD Deniz Kuvvetleri siber komuta sözcüsü Dave Benham, kararın “mevcut ve yeni ortaya çıkan tehditlere karşı koymanın” bir parçası olarak verildiğini söyledi.


Çalışanların artık telefonlarına TikTok uygulaması yüklüyse, ABD Donanması bölümün iç ağına erişemeyecek. Kasım 2019’da ABD ulusal güvenlik yetkilileri, TikTok Çinli şirket ByteDance Technology’nin sahibine karşı soruşturma başlatmıştı.

TikTok yasaklandı

Endişe, kullanıcıların kişisel bilgilerinin Çin hükümetinin eline geçebileceğiydi. TikTok, faaliyetlerinin Çinliler de dahil olmak üzere dünyadaki hiçbir hükümetten etkilenmediğini söyledi.

Amerika'da TikTok Yasaklandı!

TikTok uygulaması Eylül 2016’da kullanıcılar ile buluşmuştu. Başlangıçta Douyin olarak adlandırıldı ve sadece Çinli kullanıcıları hedef aldı. 2017 yılında şirket TikTok adıyla tüm dünyada yayına başladı. Bu platformun artık dünyanın dört bir yanında ofisleri var. Eylül 2019’da ByteDance Moskova’da ofisini açtı.

Nisan ayında Hindistan’da Tamil Nadu Eyaleti Mahkemesi yayınlanan kararı Google ve Apple, uygulama TikTok dükkanlardan ülkeyi kaldırdık Mahkeme kararına göre, hizmet pornografinin ve ahlaksız içeriğin yayılmasını teşvik ediyor. Son olarak internet dünyasıyla ilgili tüm güncel içeriklere sosyal medya haberleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.

:: Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, TikTok Hesabı Açtı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu