Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, TikTok Hesabı Açtı

Türkiye’de sosyal medya kullanımı her geçen dönemde artmaya devam ediyor.

Birçok sosyal medya mecrası yer alıyor. Son dönemde de popüler olan TikTok’a bazı ünlü isimlerden sonra eski Başbakan Ahmet Davutoğlu‘da TikTok hesabı açtı.

Anormal bir şekilde kullanıcı sayısını artırmayı başaran TikTok uygulaması Google Play’de 100 milyondan fazla indirme sayısına sahip. Ayrıca TikTok Türkiye’deki kullanıcı sayısı 38 milyon. Popüler platformun milyonlarca kullanıcısından bir tanesi de 2014-2016 yılları arasında başbakanlık yapan Ahmet Davutoğlu oldu.

Ahmet Davutoğlu TikTok’ta

Ahmet Davutoğlu’nun açıklaması “Gençlik nerede dedim, TikTok’ta dediler. Biz de geldik, gençlik nerede biz oradayız” ifadelerini kullandı. Çin merkezli video paylaşım platformu TikTok’u seçti. Davutoğlu, paylaştığı ilk videosunun altına “Merhaba ben de artık Tik Tok’tayım” yazdı.

Dijital Düşün Derneği, Türkiye’deki sosyal medya uygulamalarının 10 yıldaki değişimlerine yakından bakmak için hazırladığı videoda, TikTok uygulamasının Twitter kullanıcılarını geride bıraktığını ifade etmişti.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, TikTok Hesabı Açtı

TikTok nedir?

TikTok veya Çin’de bilinen adıyla Douyin, Musical.ly bazında yaratılan, video oluşturma ve paylaşmanın yanı sıra canlı yayın imkanı sağlayan bir sosyal medya uygulamasıdır. Son olarak sosyal medya ve TikTok uygulaması ile ilgili içeriklere en güncel şekilde sosyal medya haberleri kategorisinden takip edebilirsiniz.

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Oyuncu Ekipman Çekilişi
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE EDİYORUZ!
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE!
ÇEKİLİŞE KATIL!