YouTube Videolarını MP3 ve MP4 Formatına Dönüştürme - TeknoDiot.com

YouTube Videolarını MP3 ve MP4 Formatına Dönüştürme


YouTube üzerinden izlediğiniz bir videoyu nasıl ses dosyası olarak ve direkt olarak videoyu indirebileceğinizin yollarını anlattık.

YouTube videolarını .mp3 ve .mp4 formatına dönüştürme ve akabinde videodaki müziği telefona indirme işlemi, son yıllarda oldukça yaygınlaşmış olmakla birlikte, özellikle android cihaz kullanıcıları tarafından, ücretsiz müzik indirmek amacı ile sıklıkla kullanılmaktadır.

Yöntem genel olarak basit olmakla birlikte, işlem sırasında güvenilir bir kaynak kullanmak hem bilgisayarın hem de telefonun herhangi bir şekilde virüs kapmasını önlemek adına faydalı olacaktır.

Bu durumun yanı sıra, İOS işletim sistemine sahip telefon kullanıcılarının bu yöntemi kullanamadıkları da bilinmektedir. Özellikle App Store içerisinde ne yazık ki video linklerini müziğe çevirebilen telefon uygulamalarının indirilebilme seçeneği yoktur.

İnternet Siteleri ve Uygulama Marketleri Üzerinden İşlem Süreci

YouTube Videolarını MP3 ve MP4 Formatına Dönüştürme

YouTube videolarını mp3 ve mp4 formatına dönüştürme işlemi kolaylıkla internet tarayıcıları üzerinden YouTube bir işlem olduğu gibi, Android işletim sistemine sahip telefonlarda yer alan Play Store mağazası üzerinden de işlemi gerçekleştirmek amacı ile uygulama indirilmesi mümkün olmaktadır.

YouTube videolarının her birinde yer alan, bağlantı kopyalama seçeneği ile videonun linki kopyalandıktan sonra, telefona indirilen uygulamaların arama kısmına video linki yapıştırılarak kolaylıkla video bulunabilir ve MP3 ya da MP4 seçeneklerinden bir tanesine dönüştürülerek telefona indirilebilir.

Bunun dışında, internet tarayıcısına, MP3 dönüştürme yazıldığında çıkan sonuçlar yardımı ile güvenilir olduğu bilinen bir siteden de kolaylıkla aynı işlemin uygulanması mümkün olmaktadır. İşte o popüler dönüştürücü siteler;

  • www.flvto.biz/tr76
  • 2conv.com/tr56
  • mp3-youtube.download/tr/easy-audio-converter
  • tr.savefrom.net/1-how-to-download-youtube-video.html
  • youtubemp3.biz/tr1
  • www.y2mate.com/tr12/youtube-mp3
  • youtubemp3donusturucu.co/

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu