teknodiot.com
   
     

YouTube MP3 Dönüştürme Nasıl Yapılır?

YouTube MP3 Dönüştürme Nasıl Yapılır? İnternet Haberleri Rehber Sosyal Medya Haberleri Teknoloji Haberleri

Belirli kategorilerde yüklenen videoları izleme imkanı veren YouTube, Google bünyesinde hizmet vermektedir.

YouTube platformu sayesinde her tür insana hitap eden video içeriği bulmak ve içerik yüklemek çok kolay. Günde binlerce içerik yüklenen bu platformda beğenilen videoları indirme ve dönüştürme gibi bazı özellikler yok. Bu yazımızda YouTube mp3 dönüştürme nasıl yapılır? Sorusunu cevaplayacağız. Öncelikle mp3 formatının ne olduğuna bir göz atalım.

Mp3 1993 yılında ortaya çıkmış, Fraunhofer Enstitüsü tarafından geliştirilmiş bir ses formatıdır. Ses oynatıcısı olan Winamp programının yaygınlaşmasından sonra iyice popülerleşen mp3 formatı günümüzde de popülerliğini sürdürüyor. Hemen hemen her türlü dijital teknoloji araçları tarafından desteklenen mp3 diğer dijital ses formatlarına göre daha küçük boyuta sahip. Mp3 ses formatının özelliği; İnsan kulağının duyabileceği spektrum aralığındaki sesleri kaydeder. Diğer sesleri süzerek arındırır. Bu sayede dosya boyutu bakımından daha az yer kaplar.

YouTube mp3 dönüştürme işlemi için birkaç basit yöntem vardır;

Dönüştürme işlemini telefondan yapacaksanız bazı uygulamalar indirebilirsiniz. Bu işlemi bilgisayar üzerinden yapmak istiyorsanız ise ya bir program indirmeniz yada arama motorundan dilediğiniz bir dönüştürme platformuna gitmeniz gerekiyor.

YouTube MP3 Dönüştürme Nasıl Yapılır? İnternet Haberleri Rehber Sosyal Medya Haberleri Teknoloji Haberleri

Akıllı Telefonlar ile MP3 Dönüştürme

Uygulama kullanarak dönüştürme işlemini rahatlıkla yapabileceğiniz bu yöntem için birkaç uygulama ismi vermek gerekirse;

  • Video mp3 dönüştürücü
  • Mp3 dönüştürücü
  • Video to MP3 Converter
  • Video MP3 Converter
  • YouTube OG

Burada mp3 formatına dönüştürmek istediğiniz videonun URL’yi kopyalayın ve programdaki URL boşluğuna yapıştırın. Program ile mp3’e dönüştürülen videoyu artık mp3 olarak indirebilirsiniz. Bu sayede akıllı cep telefonlarında YouTube mp3 nasıl dönüştürülür? Sorusuna cevap bulmuş olduk.

Bilgisayar ile MP3 Dönüştürme

Arama motorundan “Mp3 dönüştür” yazın. Karşınıza çıkan mp3 dönüştürme platformlarından birini açın. YouTube üzerinden dönüştürmek istediğiniz videonun URL’sini kopyalayın. Dönüştürme platformuna yapıştırın ve dönüşüm için bekleyin. Mp3 formatına dönüştürülen video’yu indirin.