Tiktok Takipçi Satın Al

YouTube TV Sonunda Amazon Fire TV Cihazlarına Eklendi!

Nisan ayında yayınlanan bir basın bülteninde, Amazon iki markayı beklediğini söyledi: Google’ın YouTube ve YouTube TV uygulamaları Amazon Fire TV’ye geliyor ve Amazon’un Prime Video uygulaması Google’ın Chromecast ve Android TV cihazlarına geliyordu.

Aylarca bekledikten sonra Google’ın kablolu yayın hizmeti olan YouTube TV, Fire TV Stick 4K, yeni Fire TV Cube ve daha pek çoğu gibi Amazon’un Fire TV aygıtlarına geldi. Google cihazlarında Prime Video desteği Temmuz ayında geldi. Ancak YouTube’daki Amazon Fire TV cihazlarında YouTube ve YouTube Kids desteğini kullanıcılar görmeyi bekliyor.


Google, uzun süredir YouTube uygulamalarına yalnızca Android TV cihazlarında, Apple TV’de (ikinci nesil gen) ve birkaç diğerinde Chromecast’in yayın yapma yayın yapma izini veriyordu. Sonunda Google, YouTube uygulamasını Roku cihazlarına sundu ancak bu sabah YouTube TV gelene kadar Amazon Fire TV cihazlarından uzak tuttu.

YouTube TV Sonunda Amazon Fire TV Cihazlarına Eklendi!

Aynı şekilde, Amazon’un Prime Video servisi çoğu medya akış kutusunda mevcuttu. Ancak birkaç ay öncesine kadar Android TV’de ya da Chromecast’lerde yoktu.

İki şirket arasındaki bu kavgaya nasıl başladığı belli değil. Fakat Amazon, Chromecast’leri alışveriş merkezi aracılığıyla satmayı reddettiği zaman Google’ın öfkesini kazandı. Amazon’un açıklaması Chromecast’lerin Prime Video’yu desteklemediği için bu kavgayı Google’ın başlattığı anlamına gelebilir.

Amazon, 2017’de yakında Chromecast’i satmaya başlayacağını, ancak geçen yıl Aralık ayına kadar satışları resmen listelemediğini söyledi. Ondan önce, Amazon’daki bir “Chromecast” araması size Amazon Fire TV cihazlarının bir listesini getirdi.

İki şirket arasındaki bu uzlaşma şovu çok şaşırtıcı yine de barışı sağladıklarını görmekten kullanıcılar mutluluk duyuyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu