Tiktok Takipçi Satın Al

YouTube Onay İşaretinden Daha Fazlasını Alıyor

Youtube’daki doğrulama rozetleri, içerik oluşturucuların onay işaretinden daha fazlasıdır. Bu küçük işaretler, yıllar süren bir kanal oluşturduktan sonra, toplumun değerli bir üyesi olarak görüldüklerinin bir işaretidir.

Bu nedenle, YouTube, yıllar boyunca doğrulama rozetlerini alan içerik oluşturuculara aniden bir e-posta gönderdiğinde, önümüzdeki ay doğrulama sistemine yapılan bir revizyonun bir parçası olarak rozetlerinin iptal edileceği konusunda uyardı. Birçok içerik oluşturucu, bunun, YouTube’un görünüşte, sitenin bugünkü haline gelmesine yardımcı olan endemik içerik oluşturuculara sırtını dönmesinin bir başka örneği olduğunu söyledi.


Doğrulama rozetine sahip olmak, içerik oluşturucular için sadece kozmetik bir avantaj değildir. Arama avantajları da dahil olmak üzere ve doğrulanmış bir içerik oluşturucu olarak bir yorum bırakabilmek için bazı pratik avantajlar da vardır.

YouTube Onay İşaretinden Daha Fazlasını Alıyor

Şirket, doğrulama durumlarını kaldırmanın içerik oluşturucuları üzeceğini biliyordu, ancak YouTube, üst hesapların kimlikleriyle savaşmak için gerekli bir adım olduğunu hissetti. Bu nedenle, doğrulanmış durumları kaybettikleri söylenen ancak buna itiraz etmek istedikleri söylenen içerik oluşturuculara yardımcı olmak için bazı adımlar atılıyor. YouTube, şirkete göre, Ekim ayı sonlarında doğrulama politikaları değişmeden önce içerik oluşturuculardan gelen her temyizi manuel olarak gözden geçirmeye çalışacak.

Güzellik gurusu James Charles’tan en iyi oyun yaratıcısı Sean “Jacksepticeye” Mcloughlin’e kadar uzanan içerik oluşturucular YouTube’un kararını kınadı.

” Bazı insanlar için doğrulama tamamen kozmetiktir, ancak birçok insan için, web sitesinde içerik üreten harika bir kişi haline gelmişsiniz gibi hissettirdiğini düşünüyorum, ” diyor James, ilk ismine göre ve popüler bir YouTube yorum kanalı olan doğru görüşü işletiyor.

Politika değişikliği, içerik oluşturuculardan o kadar çok geri bildirim aldı ki, Duyurulduktan sadece bir gün sonra, YouTube CEO’su Susan Wojcicki bir özür yayınladı ve ayarlamaların yapılacağını söyledi. “Bunu yazarken, endişelerinizi gidermek için çalışıyoruz ve yakında daha fazla güncellememiz olacak”dedi”

Son birkaç yıl, YouTube içerik üreticilerinin bir dizi sorunla mücadele ettiğini gördük en önemlisi, reklam yayınlama ve para kazanma yeteneklerini sınırlayan şeytanlaştırma sorunları. Ayrıca, YouTube’un amatör içerik oluşturucular tarafından yapılan içeriğe olan bağlılığı ile ilgili artan endişeler de var, çünkü Late Night TV klipleri gibi daha parlak yapımlar sitede yer alıyor. YouTuberlar artık düzenli olarak platformun artık en iyi içeriğin kazanıldığı demokratik bir alan gibi hissetmediğini söylüyor; şimdi, YouTube’un reklam verenler için en iyi olanı lehine ölçekleri önerdiği gibi hissediyor. İnternetten garip hikayelere daldığı kanalında 435.000’den fazla abonesi olan Justin Whang, doğrulamaya yapılan değişikliğin bu yönde bir adım olduğunu söylüyor.

Whang,” Bence bu, YouTube’u daha çok TV gibi yapmak isteyen başka bir hareket ” dedi. “Bu yüzden, YouTube’a göre, YouTube’da izlemeniz gereken bu TV insanlarını doğrulayan Jimmy Kimmels ve Ellens olacak.”
Doğrulama kaybı, içerik oluşturucular için bir iletişim sorunu da beraberinde getiriyor. Doğrulama rozeti, belirli bir yaratıcıdan “gerçek” bir mesaj olarak kabul edilen şeyleri kontrol etmelerini sağlıyordu. Bu rozetleri kaybeden insanlar, kötü aktörlere yaratıcıların itibarına zarar verme şansı veriyor.

Whang, ”Doğrulanmış rozetler, bu topluluktaki insanların videolar hakkında kimin yorum yaptığını bilmelerine yardımcı oluyor.” dedi. “Bu iletişim hattını açık tutmaya yardımcı oluyor. Bu doğrulama ile birlikte gelen ve YouTube deneyiminin anahtarı olan çok pratik bir şey. Özellikle diğer içerik oluşturucularla ağ kurma söz konusu olduğunda, kimin dinlediğini ve kimin izlediğini ve hatta gelecekte potansiyel olarak işbirliği yapabileceğiniz kişileri biliyorsunuz. Şimdi bu mesajlar kaybolacak.”

Duyuru ile ilgili her şey YouTube topluluğuna bir felaketten kısa bir şey olarak okundu. Şirket, içerik oluşturucuların üzgün olduğunu anlasa da, insanların politikalar değişmeden önce her şeyi sıralamak için önümüzdeki ay vermesini umuyor. Gerçek test, içerik oluşturucuların bir şirket için daha fazla sabrına sahip olup olmadıklarıdır.

Een, “Küratörlüğünü yaptığınız kararları ve YouTube’un kimin için olduğunu seçmek istemiyoruz”dedi. “Sadece bu şeyin, internetin demokrasisinden yola çıkarak herkesin başarılı olabileceği bir oyun alanı olarak çalışmasını istiyoruz. Eskiden böyleydi, ama bir süredir öyle değil.” dedi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu