Tiktok Takipçi Satın Al

YouTube, İzleme Geçmişi Kapalı Olan Kullanıcılara Video Önerisi Yapmayacak

Kullanıcılar uzun bir süredir YouTube’da “Ayarlar > Tüm geçmişi yönet” bölümünde izledikleri videoların kaydedilmemesini sağlayabiliyorlar.

Bu özellik sayesinde Geçmiş sayfasını açtıklarında sadece kendilerine özel video önerileri ile karşılaşıyorlar. Ancak bu yakında değişecek. YouTube, yeni bir izleyici deneyimi sunmak amacıyla Geçmiş sayfasında kişiselleştirilmiş video önerilerini kaldırıyor ve yerine bir uyarı mesajı ekliyor. Bu uyarı mesajı, “İzleme geçmişi kapalı” şeklinde olacak ve izleme geçmişi ayarları için bir kısayola sahip olacak.


Bu değişikliğin amacı, kullanıcıların istedikleri deneyimi daha iyi yaşamalarını sağlamak. Google, bu yeni deneyimi, hangi YouTube özelliklerinin video önerileri için izleme geçmişine dayandığını daha net hale getirmek ve önerilere göz atmak yerine arama yapmayı tercih edenler için daha akıcı bir deneyim sunmak olarak açıklıyor. YouTube’daki bu değişiklik, Google’ın açıklamasına göre önümüzdeki aylardan itibaren uygulanacak. Ancak bazı kullanıcılar için bu özelliğin zaten kullanıma sunulduğu görülüyor.

Bu değişiklik, kullanıcı gizliliği ve tercihlerine daha fazla odaklanmayı amaçlayan bir adım gibi görünüyor. Kullanıcılar artık izleme geçmişlerini kaydetmeden, sadece istedikleri içeriklere erişebilecekler. YouTube’un bu yeni deneyimi, kullanıcıların platformu daha rahat ve özelleştirilmiş bir şekilde kullanmalarına olanak tanıyacak.

YouTube’un açıklaması:

“Bu yeni deneyimi, hangi YouTube özelliklerinin video önerileri sağlamak için izleme geçmişine dayandığını daha net hale getirmek ve önerilere göz atmak yerine arama yapmayı tercih edenler için daha akıcı hale getirmek üzere kullanıma sunuyoruz.”

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu