Tiktok Takipçi Satın Al

YouTube’a Yeni Bir Dönem Daha Başlıyor

Dünyanın en popüler video platformu YouTube‘da yeni bir dönem daha geliyor. YouTube’da dikey reklam dönemi başlıyor!

YouTube’da videolar genellikle yatay olarak yayınlanmakta. Bundan dolayı reklamlarda yatay şekilde çıkmaktadır. Google’ın şimdiki hedefi ise dikey reklam konseptini yaygınlaştırmak. Google’ın aldığı karar ile birlikte kullanıcılara YouTube üzerinde dikey reklam özelliğini çok yakın zamanda sunacak.


Dikey videoların akıllı telefon kullanıcıları için çok daha konforlu ve izlenmesinin kolay olduğunu düşünen Google, dikey reklamlar için reklam sağlayıcılara “Büyük ve güzel gözüken bir ekranda yayınlayacağınız mesajlar, çok daha ilgi çekici ve verimli olacaktır.” şeklinde bir açıklama yaptı.

[sp-related style=”dark” id=”28764″]

YouTube'a Yeni Bir Dönem Daha Başlıyor

Google’ın buradaki en önemli cümlesi şu; “Dikey videoların akıllı telefon kullanıcıları için çok daha konforlu ve izlenmesinin kolay olduğu” bu cümleyi ilk olarak yerine getiren elbette Instagram oldu. Instagram, IG TV uygulaması ile birlikte Instagram’da yeni bir dönem getirmişti. IG TV dikey videoların yayınlandığı yeni bir platform olmuştu ve bu platformun çıkışı YouTube ile rekabetin artacağına işaretti. YouTube tarafında da dikey video ve reklam konusu ön planda olduğu kesinleşti. Dikey video ve reklam konusunda YouTube’dan ataklar gelmeye başlayacaktır.

Dikey videolara ve içeriklere gösterilen talebin oldukça fazla olması, reklamların dikey olarak hazırlanması için en büyük sebep.  Bunların dışında çerçevesiz ekranların yaygınlaşması ile mükemmel bir estetik sunan telefon ekranları da, insanların telefonlarını dikey olarak kullanması için ayrı bir öneme sahip.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu