TeknoDiot
     
     
     

Instagram’dan YouTube’a Rakip Yeni Uygulama: IGTV

Instagram'dan YouTube'a Rakip Yeni Uygulama: IGTV

Dünyanın en büyük sosyal medya mecralarından biri olan Instagram’a yepyeni bir özellik daha eklendi. Facebook tarafından satın alındıktan sonra gelişen Instagram yeni bir uygulamasını tanıttı: IGTV!

Instagram'dan YouTube'a Rakip Yeni Uygulama: IGTV

Instagram, yeni yaptığı bir etkinlikte 1 milyar kullanıcıya ulaştığını ve yeni mobil video servisi IGTV uygulamasını duyurdu. IGTV ile beraber video için yeni bir arabirimi daha sistemine ekledi. Bazı kullanıcılar YouTube‘a rakip olduğunu söylemekte. Bu uygulama sayesinde 1 dakikadan fazla maksimum 1 saatlik video paylaşılabilecek.

Bugünden itibaren tüm dünyaya sunulan IGTV’de bazı hesaplar kanallarına video eklemeye başladı. Türkiye’de de Danla Bilic gibi fenomen hesaplarda IGTV kullanılabilir durumda.

Instagram'dan YouTube'a Rakip Yeni Uygulama: IGTV

:: Bu IGTV Nedir?

IGTV uygulamasıyla kullanıcılar, süresi 1 saate kadar çıkabilen dikey videolar izleyebilecek ve paylaşabilecekler. İnsanların daha anlamlı bağlantılar kurabilmesini hedefleyen IGTV, özellikleriyle diğer mobil video deneyimlerinden ayrışıyor. YouTube arasında fark oldukça fazla olmasına rağmen IGTV geliştirilerek YouTube’a kafa tutabileceği konuşulmakta. BBC Newsbeat’e konuşan Systrom, insanların televizyon karşısında daha az, telefon başında daha fazla zaman geçirmesi üzerine böyle bir karar aldıklarını söyledi.

İlerleyen dönemler de IGTV ile getirilecek bir diğer özellik de kullanıcıların bilgisayar üzerinden video yükleyebilmesi olacak. Uygulamayı Android Google Play Store ve iOS App Store mağazalarından indirebilirsiniz. Daha sonra aşağıdaki gibi DM’nin yanında kendini belli ediyor zaten. Kendiniz de bu tür video paylaşmak isterseniz. IGTV uygulaması üzerinden kendi kanalınızı oluşturabilirsiniz.

 

Instagram'dan YouTube'a Rakip Yeni Uygulama: IGTV

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Siber Saldırı Nedir?

Uğur Aydemir

Millenicom İnternet Nedir ve Nasıldır?

Buğra Noyan

Facebook, Yeni Premium Video Uygulaması Showcase Duyuruldu

Buğra Noyan

1 yorum

Avatar
Hakan 23 Haziran 2018 at 00:26

Facebook ne zaman aldı İnstagram’ı ya 😀
Dahada kötüsü Facebook aldıysa zamanla tıpkı bu özellik gibi çer çöp dolu dolu bir sürü özellik getire getire instagram’ında içine ederler

Cevap

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.