Tiktok Takipçi Satın Al

Instagram’dan YouTube’a Rakip Yeni Uygulama: IGTV

Dünyanın en büyük sosyal medya mecralarından biri olan Instagram’a yepyeni bir özellik daha eklendi. Facebook tarafından satın alındıktan sonra gelişen Instagram yeni bir uygulamasını tanıttı: IGTV!

Instagram'dan YouTube'a Rakip Yeni Uygulama: IGTV


Instagram, yeni yaptığı bir etkinlikte 1 milyar kullanıcıya ulaştığını ve yeni mobil video servisi IGTV uygulamasını duyurdu. IGTV ile beraber video için yeni bir arabirimi daha sistemine ekledi. Bazı kullanıcılar YouTube‘a rakip olduğunu söylemekte. Bu uygulama sayesinde 1 dakikadan fazla maksimum 1 saatlik video paylaşılabilecek.

Bugünden itibaren tüm dünyaya sunulan IGTV’de bazı hesaplar kanallarına video eklemeye başladı. Türkiye’de de Danla Bilic gibi fenomen hesaplarda IGTV kullanılabilir durumda.

Instagram'dan YouTube'a Rakip Yeni Uygulama: IGTV

:: Bu IGTV Nedir?

IGTV uygulamasıyla kullanıcılar, süresi 1 saate kadar çıkabilen dikey videolar izleyebilecek ve paylaşabilecekler. İnsanların daha anlamlı bağlantılar kurabilmesini hedefleyen IGTV, özellikleriyle diğer mobil video deneyimlerinden ayrışıyor. YouTube arasında fark oldukça fazla olmasına rağmen IGTV geliştirilerek YouTube’a kafa tutabileceği konuşulmakta. BBC Newsbeat’e konuşan Systrom, insanların televizyon karşısında daha az, telefon başında daha fazla zaman geçirmesi üzerine böyle bir karar aldıklarını söyledi.

İlerleyen dönemler de IGTV ile getirilecek bir diğer özellik de kullanıcıların bilgisayar üzerinden video yükleyebilmesi olacak. Uygulamayı Android Google Play Store ve iOS App Store mağazalarından indirebilirsiniz. Daha sonra aşağıdaki gibi DM’nin yanında kendini belli ediyor zaten. Kendiniz de bu tür video paylaşmak isterseniz. IGTV uygulaması üzerinden kendi kanalınızı oluşturabilirsiniz.

 

Instagram'dan YouTube'a Rakip Yeni Uygulama: IGTV

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Yorum

  1. Facebook ne zaman aldı İnstagram’ı ya 😀
    Dahada kötüsü Facebook aldıysa zamanla tıpkı bu özellik gibi çer çöp dolu dolu bir sürü özellik getire getire instagram’ında içine ederler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu