Tiktok Takipçi Satın Al

YouTube CEO’su Özür Diledi

YouTube CEO’su Susan Wojcicki, yaratıcılık topluluğundan, şirketin doğrulama durumlarını iptal etme kararı alması nedeniyle çok sayıda yaratıcıyı rozet olmadan bıraktı.

Wojcicki, Twitter’da “Doğrulama konusundaki yeni yaklaşımımızın neden olduğu durumdan dolayı üzgünüm” ve “İyileştirmeler yapmaya çalışırken, işareti kaçırdık. Bunu yazarken endişelerinizi gidermek için çalışıyoruz ve yakında daha fazla güncelleme alacağız. ” ifadelerini kullandı.


YouTube dün doğrulama politikasında değişiklik yaptığını duyurdu ve birçok popüler içerik oluşturucu, doğrulanmış durumlarını kaybetme konusunda onları uyaran e-postalar aldı. Yaratıcıların, Ekim ayının sonunda politika yürürlüğe girmeden önce karara itiraz etme zamanları var. Yeni politikanın doğrulamanın hem YouTube‘da hem de dışında öne çıkan ve kimliğe bürünme riski altında olan içerik oluşturuculara, markalara ve sanatçılara verilmesini sağlaması gerekiyor.

YouTube’ un yeni doğrulama politikası, Facebook, Instagram ve Twitter gibi şirketlerin onay işareti verme yaklaşımına paraleldir. Şirket, eğer insanlar Bon Appétit’ in popüler YouTube kanalı gibi yemek dergisi gibi belirli bir hesap arıyorlarsa, bulabileceklerini temin etmek istiyor. Ancak sonuç, eğer bir başka popüler YouTube hesabı Bon Appétit tarafından giderse , YouTube’ a göre doğrulama durumlarını kaybedecekleridir.

Şirket, doğrulama durumlarını kaldırmanın içerik oluşturucuları kızdıracağını biliyordu, ancak en iyi hesapların kimliğine bürünme mücadelesi için gerekli bir adım olduğunu düşünüyordu. Bu nedenle, doğrulanmış durumlarını kaybettikleri söylenen, ancak buna itiraz etmek isteyen yaratıcılara yardımcı olmak için bazı adımlar atılıyor. Şirkete göre, doğrulama politikaları Ekim ayı sonlarında değişmeden önce, içerik oluşturuculardan gelen her çekiciliği manuel olarak incelemeye çalışacaklar.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu