Tiktok Takipçi Satın Al

Microsoft Duyurdu: İşte Yeni LinkedIn Tasarımı!

Microsoft‘tan yeni LinkedIn tasarımı, beş yıl içindeki ilk büyük değişim olacak.

LinkedIn, iş dünyasındaki kişilerin diğer kişilerle iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan profesyonel sosyal iş ağı ve sosyal paylaşım platformudur. Sunnyvale, Kaliforniya merkezlidir. Aralık 2002’de kurulan LinkedIn’in web sayfası 5 Mayıs 2003’te kullanıma açıldı.


LinkedIn, dün beş yıl içindeki ilk büyük yenilenen tasarımını duyurdu. Bu yeniden tasarlanan LinkedIn deneyimi daha temiz, daha modern bir görünüm sağlayacak ve aynı zamanda kullanıcı deneyimini geliştirecek. LinkedIn tasarım ekibi, tasarım değişiklikleri olarak şunları listeledi:

Microsoft Duyurdu: İşte Yeni LinkedIn Tasarımı!

  • Sıcaklık:  Harekete ve seçime işaret etmek için temel tuval tonları ve mavi ve yeşil vurgularla sıcak bir renk paletini aşıladık. Daha yumuşak ve daha dostane bir deneyim için kullanıcı arayüzümüze daha fazla yuvarlak şekil ve düğme ekledik.
  • Sezgisel:  Yeni tasarım, alan, boyut ve tipografik yapı için optimize eder ve geleneksel “LinkedIn mavisi” nden daha azına sahiptir, bu nedenle bizim hakkımızda daha azdır ve size daha fazla odaklanır. Bu, mavi rengi kaydetmemize olanak tanıyarak eyleme geçmek için net bir olanak sağlar ve bu da uygulamanın nasıl gezinileceğini ve kullanılacağını daha net hale getirir.
  • Basit:  Görünümü ve duyguyu kolaylaştırdık, daha fazla boşluk ekledik ve bölücü çizgileri ve dekoratif simgeleri azalttık.
  • Kapsayıcı:  Bu yeni deneyim, metin ölçeklendirmeye, daha büyük dokunma hedeflerine izin veren ve okunabilirlik için kontrastı vurgulayan düzen kararları ve öğelerle erişilebilirlik standartlarını karşılamak üzere tasarlandı. Ve yakında bir karanlık mod sunmayı planlıyoruz. Ayrıca, teknolojinin ötesinde çok çeşitli profesyonel alanları ve endüstrileri yakalayan ve farklı yeteneklere ve etnik geçmişe sahip insanları temsil eden, canlı topluluğumuzu ve LinkedIn’deki çeşitli bakış açılarını hayata geçiren yeni çizimler geliştirdik.

Yeniden tasarlanan bu yeni LinkedIn deneyimi, önümüzdeki birkaç ay içinde tüm dünyadaki üyelerin kullanımına sunulacak. Önümüzdeki aylarda LinkedIn, karanlık mod seçeneği de dahil olmak üzere daha fazla iyileştirme getirecek.

Microsoft Duyurdu: İşte Yeni LinkedIn Tasarımı!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu