Tiktok Takipçi Satın Al

Yeni Galaxy Watch EKG Takibi Yapabilecek!

Galaxy Watch Active’den habersiz halefi olan Galaxy Watch Active 2, şirketten EKG kalp atış hızı izleyicisine sahip ilk akıllı saati olacak.

Bununla birlikte, raporda saat ilk piyasaya çıktığında bu özelliğin kullanılamayacağını ve 2020′ nin ilk yarısında yayın sonrası güncellemeyle ekleneceğini iddia ediyor. Açılışta saatin daha temel kalp atış hızına sahip olması bekleniyor. Isınma hızınız çok yüksek veya çok düşük olursa uyarı verecek.

Samsung akıllı saatler ilk defa kalp atış hızı izlemeyi içerecek, ancak Galaxy Watch Active ve Galaxy Watch gibi önceki saatler sadece daha az hassas ışık bazlı optik izleyicileri içeriyordu. Buna karşılık, elektrokardiyogram (EKG) izleyicileri daha doğru olan elektrik sinyallerini ölçer ve ayrıca sağlık koşullarını tespit etmelerini sağlar. Ancak, EKG, FDA’ nın Samsung’ un özelliğin gecikmeli olarak yayınlanmasının nedeni olduğu bildirilen işlevselliğe sahip cihazlar için onay vermesini gerektiriyor.

Yeni Galaxy Watch yolda


EKG desteği sonrası sürümünün eklenmesi, Apple‘ ın geçen yıl eylül ayında piyasaya sürülen ancak yalnızca ABD’de Aralık ayında ve bu yıl da İngiltere’de Mart ayında yayınlanan Apple Watch Series 4 ile yaptığı şeyin aynısı. Bununla birlikte, Apple saatin ilk açılışında FDA izni olduğunu söyledi. Samsung, Galaxy Watch Active 2′ yi duyurduğunda FDA yetkisine sahip değilse, bunu da alması gerekebilir.

Yeni Galaxy Watch EKG Takibi Yapabilecek!

Aksi takdirde, Samsung’ un akıllı saat programına yönelik daha geleneksel bir güncelleme gibi olacak. Biri LTE‘ li, biri Bluetooth‘ lu özel bir kayış ve MapMyRun‘ a altı aylık bir abonelikle gelecek olan Under Armor markalı bir modelde üç farklı seçenek sunulacak. SamMobile’ e göre, üç model de iki boyutta, 40 mm ve 44 mm boyutlarında olacak ve Samsung’ un One UI yazılımının 1.5 sürümünde çalışacak.

İlgili Makaleler

Söylentilere göre Galaxy Watch Active 2, gelecek ay New York‘ ta düzenlenen bir etkinlikte Galaxy Note 10 ile birlikte tanıtılacak.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu