Tiktok Takipçi Satın Al

Yaptığınız Son Google Aramalarını Nasıl Bulunur?

Google, hizmetlerini kullanırken etkinliğiniz için tüm verileri toplar. Toplanan verilere kolayca erişebilir (indirebilir) ve gerekirse silebilirsiniz.

Aynı özellik, yaptığınız en son Google aramalarını bulmanıza da olanak sağlar. Arama geçmişinizin neye benzediğini bilmek istiyorsanız (ve hassas arama verilerinizin bazılarını silmek istiyorsanız), bu rehber makalemiz size bu konuda yardımcı olacaktır.

Yaptığınız Son Google Aramalarını Bulun


En son Google aramalarını bulmanıza yardımcı olmama rağmen, YouTube geçmişinizi veya Google ile ilişkili diğer tüm uygulama / hizmet verilerini (Haritalar, Gmail vb.) Keşfetmek için aynı adımları uygulayabilirsiniz. Şimdi gelin son Google aramalarını nasıl bulunur? sorusunun cevabını ayrıntılı olarak bir göz atalım.

1. Sadece Google.com’a giriniz ve oturum açtığınızdan emin olun. Açık değilse, hesabınıza giriş yapın ve web sayfasını yeniden yükleyin.

2. Oturum açtıktan sonra, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi “ Hesabım ” seçeneğine gitmek zorundasınız.

Yaptığınız Son Google Aramalarını Nasıl Bulunur?

3. Sonra, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda seçenek göreceksiniz. Burada, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi Gizlilik ve kişiselleştirme bölümünün altındaki ‘Verilerinizi ve kişiselleştirmenizi yönetin ‘ seçeneğini tıklamanız yeterlidir.

Yaptığınız Son Google Aramalarını Nasıl Bulunur?

4. Artık gizliliğinizi ve verilerinizi incelemek için birçok seçenek göreceksiniz. Son Google aramalarında, aşağıdaki ekran görüntüsünde vurgulandığı gibi “ Web ve Uygulama Etkinliği ” ni seçmeniz gerekir.

Yaptığınız Son Google Aramalarını Nasıl Bulunur?

5. Bazı seçeneklerde sizden bilgi alınacak, basitçe bunları görmezden gelin ve “ Etkinliği Yönet ” e basın.

Yaptığınız Son Google Aramalarını Nasıl Bulunur?

6. İçeri girdikten sonra, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi son Google aramalarını bulmak için aşağı kaydırın.

Yaptığınız Son Google Aramalarını Nasıl Bulunur?

Gördüğünüz gibi, yaptığım en son Google aramalarını görüntüleyebilirsiniz. İsterseniz, tarihe göre filtreleyebilir ve bunlara erişebilirsiniz. Gerekirse bunları da silebilirsiniz.

Benzer bir şekilde, YouTube’a veya Google’a ait diğer hizmet / uygulama verilerine erişebilirsiniz.

Google hizmetlerini kullanıyorsanız ve gizliliğiniz hakkında sık sık endişe duyuyorsanız, kullanımınızdan toplanan verilerinizi yönetmek için Google’ın sunduğu araçları ve seçenekleri kesinlikle incelemelisiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu