TeknoDiot
     
     
     

Xilinx, HDMI 2.1 IP Alt Sistemini Sunuyor

Xilinx, HDMI 2.1 IP Alt Sistemini Sunuyor

Uyarlanabilir ve akıllı bilgi işlem alanında lider olan Xilinx, Inc. dün, Xilinx cihazlarının 8K’ya (7680 x 4320 piksel) iletmesini, almasını ve işlemesini mümkün kılan fikri mülkiyet özleri portföyüne eksiksiz bir HDMI 2.1 IP alt sistemi getirdiğini duyurdu.

Gerçek zamanlı medya oynatıcılar, profesyonel monitörler, LED TV’ler, projektörler ve KVM dahil olmak üzere profesyonel AV ekipmanlarında ultra yüksek tanımlı (UHD) video ve 8K’yi işlemek için yükseltilmiş uç noktalar ve altyapı gibi yayın ürünleri video bunlar için Xilinx kolları sıvamış durumda.

HDMI 2.1 veri hızları, Xilinx’in yüksek güvenilirliğe sahip yüksek hızlı G / Ç alıcı vericileri tarafından sağlanmaktadır. Bu, HDMI 2.1 tarafından desteklenen yerel 8K arabirimleriyle birleştirildiğinde, artık birkaç ASSP’nin veya sabit işlevli ürünleri işlemeyi, sıkıştırmayı, yüksek kaliteli analitiği ve karar vermeyi tek bir Xilinx cihazıyla değiştirmeyi mümkün kılıyor.

Xilinx, HDMI 2.1 IP Alt Sistemini Sunuyor

Xilinx pazarlama müdürü Ramesh Iyer, “Günümüzün profesyonel AV ve yayın pazarları, daha sürükleyici görüntüleme deneyimleri sunmak için daha yüksek çözünürlük, daha yüksek kare hızları ve yüksek dinamik aralık talep etmeye devam ediyor” dedi. “Müşterilerimiz artık tümleşik HDMI 2.1 arayüzünü yonga üzerinde uygulayarak 8K işlemeyi doğal olarak gerçekleştirebilecek yüksek düzeyde entegre tasarımlar oluşturuyor. ”

Xilinx, HDMI 2.1 IP alt sistemini, 15-D240, ISE Integrated Systems Europe, RAI Amsterdam, 5-8 Şubat tarihlerinde standında sıkıştırma, video işleme ve dijital işaretleme analitiği için bir dizi stand açarak gelen müşterilerine HDMI 2.1’i tattıracak.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


BİM’e Yine Teknolojik Ürünler Geliyor!

Hüseyin Ceylan

BİM Adeta Teknolojik Ürün Yağmuruna Tutacak!

Hüseyin Ceylan

Netflix Artık Samsung Akıllı TV Desteğini Bırakacak!

Hüseyin Ceylan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.