Xilinx, HDMI 2.1 IP Alt Sistemini Sunuyor - TeknoDiot.com

Xilinx, HDMI 2.1 IP Alt Sistemini Sunuyor

Abone Ol 

Uyarlanabilir ve akıllı bilgi işlem alanında lider olan Xilinx, Inc. dün, Xilinx cihazlarının 8K’ya (7680 x 4320 piksel) iletmesini, almasını ve işlemesini mümkün kılan fikri mülkiyet özleri portföyüne eksiksiz bir HDMI 2.1 IP alt sistemi getirdiğini duyurdu.

takipçi satın al
takipçi satın al

Gerçek zamanlı medya oynatıcılar, profesyonel monitörler, LED TV’ler, projektörler ve KVM dahil olmak üzere profesyonel AV ekipmanlarında ultra yüksek tanımlı (UHD) video ve 8K’yi işlemek için yükseltilmiş uç noktalar ve altyapı gibi yayın ürünleri video bunlar için Xilinx kolları sıvamış durumda.

HDMI 2.1 veri hızları, Xilinx’in yüksek güvenilirliğe sahip yüksek hızlı G / Ç alıcı vericileri tarafından sağlanmaktadır. Bu, HDMI 2.1 tarafından desteklenen yerel 8K arabirimleriyle birleştirildiğinde, artık birkaç ASSP’nin veya sabit işlevli ürünleri işlemeyi, sıkıştırmayı, yüksek kaliteli analitiği ve karar vermeyi tek bir Xilinx cihazıyla değiştirmeyi mümkün kılıyor.

Xilinx, HDMI 2.1 IP Alt Sistemini Sunuyor

Xilinx pazarlama müdürü Ramesh Iyer, “Günümüzün profesyonel AV ve yayın pazarları, daha sürükleyici görüntüleme deneyimleri sunmak için daha yüksek çözünürlük, daha yüksek kare hızları ve yüksek dinamik aralık talep etmeye devam ediyor” dedi. “Müşterilerimiz artık tümleşik HDMI 2.1 arayüzünü yonga üzerinde uygulayarak 8K işlemeyi doğal olarak gerçekleştirebilecek yüksek düzeyde entegre tasarımlar oluşturuyor. ”

Xilinx, HDMI 2.1 IP alt sistemini, 15-D240, ISE Integrated Systems Europe, RAI Amsterdam, 5-8 Şubat tarihlerinde standında sıkıştırma, video işleme ve dijital işaretleme analitiği için bir dizi stand açarak gelen müşterilerine HDMI 2.1’i tattıracak.

Göz atın:   OnePlus TV Q1 ve Q1 Pro Tanıtıldı

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
teknodiot youtube
Oyuncu Ekipman İnceleme Videolarını Kaçırmayın!
Oyuncu Ekipman İnceleme
Videoları!
ABONE OL