Tiktok Takipçi Satın Al

Xiaomi’nin Katlanabilir Telefonunun Patenti Ortaya Çıktı

Xiaomi’nin yeni patenti, Motorola Razr benzeri katlanabilir telefonu ortaya çıktı. Yeni patent, yeni Motorola Razr’a yakın görünüyor, ancak üst gövde kamera sensörlerinde motorlu bir rotor bulunuyor.

Xiaomi, 6 Aralık’ta Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü’nden (WIPO) katlanabilir bir akıllı telefon için yeni bir tasarım detaylandırmasıyla yeni bir patent aldı.


Patent açıklaması ve Let’s Go Digital’in görselleri yayınlandı, Motorola’nın Razr 2019 ile ortaya koyduğuna benzer bir tasarım gösteriyor. Ancak, Motorola, alan kısıtlaması nedeniyle tek bir kamera modülüne takılıyken, Xiaomi motorlu katlanırken öne bakan sensörler ve açıldığında arka sensörler olarak işlev gören panelin üstündeki panel.

Xiaomi katlanan telefon

Bunun sadece bir patent olduğu göz önüne alındığında, Xiaomi’nin ilk katlanabilir akıllı telefonunun bu tasarımla gelip gelmeyeceği belli değil. Resimlerden, Xiaomi’nin bunu gerçekleştirmesi için aşılması gereken bu özel tasarımla ilgili birkaç mühendislik engelinin olduğu görülüyor.

Xiaomi'nin Katlanabilir Telefonunun Patenti Ortaya Çıktı

Ana engel, motorlu flip-out kamera modülü ile birlikte gelirdi, tipik olarak bu tür modüller çalıştırmak için oldukça fazla yer kaplar. Katlanabilir bir cihazda, bu tür bir kütle, cihazın hantal olmasını sağlar ve sonuç olarak ergonomiyi mahveder.

Şimdiye dek, Xiaomi, ilk katlanabilir akıllı telefonu için rekabette öne çıkma teklifinde çift katlanır bir tasarım üzerinde çalıştığını çoktan onayladı. Bu tasarımın iki menteşesi olması ve geniş bir tablete açılabilen veya kompakt bir akıllı telefon olmak üzere katlanabilen üç parçalı bir katlama tasarımına sahip olması bekleniyor. Bununla birlikte, katlanabilir akıllı telefon gibi birinci nesil ürünlerle, tasarım ve diğer kararlar daha sonraki aşamalarda rafa kaldırılıyor veya değiştiriliyor. Bu olasılık göz önüne alındığında, Xiaomi’nin şu ana kadar doğruladığı üç bölümlü katlama tasarımından alternatif bir tasarıma bakıyor olabileceği muhtemel.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu