Xiaomi’den Yeni Bir Akıllı Telefon Patenti

Abone Ol 

Akıllı telefon endüstrisi sürekli olarak gelişmektedir ve yenilikçilik için artan bir ihtiyaç bulunmaktadır.

Son iki yıldaki tutarlı değişikliklerin bir yönü de ekran. Tam ekran gösterim amacıyla, her türlü çözüm uygulandı.

Çentik, su damlası şeklinde ve pop-up kameraya sahip. Tüm bu çözümler, ekran için daha fazla alan yaratmak amacıyla ön kamerayı barındırmaya çalışıyor. Şimdi, yeni bir Xiaomi patenti, şirketin başka çözümleri olduğunu gösteriyor.

Xiaomi patentinin dört tasarımı var. Dört yeni tasarım, çift ön kameraları akıllı telefonun üst kenarlarına yerleştirir. Bu tasarımlardan üçü arasındaki en büyük fark, çerçevenin kamera sensörünün etrafında kıvrılmış  şeklidir. Patentlerden biri hala kamera için kalın bir üst çerçeveye sahip.

Xiaomi'den Yeni Bir Akıllı Telefon Patenti

Arka parmak izi sensörüne sahip. Bu, tasarımın muhtemelen orta seviye veya giriş seviyesi bir cihaz için olduğu anlamına gelir. Arka kamera tasarımı da değişiyor ancak özel bir şey yok.

Xiaomi,  bu görüntüleri Lahey Uluslararası Tasarım Sisteminde bulunan bir tasarım patentinde kullandı. Yeni uluslararası kayıtları, yenilemeleri ve mevcut uluslararası kayıtları etkileyen değişikliklerle ilgili verileri içerir. Veri tabanı ayrıca WIPO (Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi) tarafından yönetilmektedi.

Göz atın:   Xiaomi’nin Son Ürünü Power Bank, Şarj Cihazı ve Priz Bir Arada!

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu