Tiktok Takipçi Satın Al

Yenilenmiş iPhone Telefonu Nedir, Alınır mı?

”Yenilenmiş cep telefonu ne demek?” sorusu cep telefonu almayı düşünen kullanıcıların en çok merak ettiği konular arasında yer alır. Bu haberimizde sizlere tüm detayları aktaracağız.

Yenilenmiş cep telefonu; farklı nedenlerden dolayı sıfır ambalajından çıkarılan telefonların yazılımsal, donanımsal ve kozmetik olarak yenilenmesinin ardından tekrar satışa sunulması olarak da tanımlanabilmektedir. İkinci el olarak alınan telefonlar belirli işlemlerin ardından sıfır kondisyona getirilerek tekrar satılır. Kullanıcı memnuniyetini karşılayamadığı için iade edilen telefonlar ve teşhir cihazları da yenilenmiş cep telefonu olarak satışa çıkarılabilir. Refurbished işlemine alınan bir telefon yazılım ve donanım olarak sıfırlanır, temizlenir ve yeniden ambalajlanır. Profesyonel bir bakım sürecinden geçen ve neredeyse sıfırından ayırt edilemeyen telefonlara genellikle 12 ay boyunca satıcı firma garantisi de verilir.
Yenilenmiş cep telefonu çeşitleri, farklı kondisyonlara sahip olabilir. Kullanıcılar ellerindeki telefonu model yükseltmek için satıcıya veya telefon şirketine iade etmiş ya da geri satmış olabilir. Telefon kullanıcıları cihazı satın aldıktan sonra tasarım, yazılım veya donanım beklentilerini karşılamadığını düşünebilir ve sahip oldukları akıllı cep telefonunu fazla kullanmadan bir üst modeliyle değiştirmek isteyebilirler. Fikirlerini değiştirmiş kullanıcılar tarafından geri gönderilen bir cep telefonu, esasen yepyeni bir telefon anlamına gelir. Ürün neredeyse hiç kullanılmamıştır ve yeni sahibi bu cihazı uzun yıllar boyunca kullanabilir. Artan talebe bağlı olarak hem üreticiler hem de perakende olarak satış yapan firmalar, ürün gamı içerisinde refurbished cep telefonlarına da sıklıkla yer verir.
Cihazı satın alan firma, ürünün belirli bir standarda uygun olacak şekilde yenilenebileceğini garanti eder. Yenilenen akıllı cep telefonlarının büyük bir çoğunluğu, eski modellerden ziyade genellikle daha güncel ve fazla talep gören modellerdir. Yenilenen telefonun kutu içeriğinde; şarj cihazı, data kablosu, kulaklık ve kullanım kılavuzu gibi belge ve aksesuarların tamamı ya da büyük bir çoğunluğu bulunur. Cihazı satın almadan önce kutu içeriğini ve aksesuar seçeneklerini kontrol edebilmek de mümkün olur. İkinci el ve sıfır ürün arasında konumlandırılan refurbished cihazlar, birçok aşamadan geçtikten sonra satışa sunulur. Bu nedenle, satışa çıkarılan yenilenmiş cep telefonlarının üzerine mutlaka yenilenmiş ya da refurbished ifadeleri eklenir.

Yenilenmiş iPhone Telefonu Nedir, Alınır mı?

Yenilenmiş Cep Telefonu Alınır mı?


Yurt dışında son derece yaygın olan cihaz yenileme sistemi, ülkemizde de daha cazip fiyatlarla cep telefonu almak isteyen kullanıcılara çok sayıda alternatif sunar. Eskiye oranla günümüzde çok daha fazla telefon üreticisi oluğu ve her yıl onlarca modelin piyasaya sürüldüğü düşünüldüğünde, yenilenmiş bir telefona sahip olmak oldukça mantıklıdır. Yeni teknolojileri takip etmek isteyenler ya da üst segment bir telefon kullanmayı tercih edenler, akıllı cep telefonlarını 2-3 yılda bir yeniler. Bu durumda firmalar, kullanıcıların eski telefonunu indirim karşılığında alarak yerine yenisini satarlar. Alınan ikinci el telefonlar çoğunlukla iyi kondisyonda cihazlardır. Dolayısıyla gerekli yenilemelerinin ve güncellemelerinin ardından tıpkı sıfır bir telefon gibi uzun yıllar boyunca kullanılabilirler.
Yeni telefon satın almak isteyen ancak sıfır ürün için yeterli bütçeye sahip olmayanlar; orta segment sıfır bir cep telefonu yerine üst segment ikinci el bir telefon tercih etmek isteyenler için yenilenmiş cep telefonları oldukça mantıklı bir tercihtir. Yenilenmiş cihazlar hem fiyat-performans açısından hem de üst modellere güvenli erişim açısından da son derece idealdir. Yenilenmiş cep telefonu fiyatları ise cihazın markası, modeli, teknik özellikleri, üretim yılı ve ikinci el geçmişi gibi hususlara bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Örneğin; yeni model bir iPhone’a ufak bir servet harcamak yerine, yenilenmiş iPhone telefona sıfır fiyatının %30-40 altında bir fiyata sahip olmak mümkündür.
Satışa sunulmadan önce, yenilenmiş tüm telefonların tam çalışır durumda olduğundan emin olmak için cihazlar tamamen kontrol edilir ve kapsamlı testlerden geçirilir. Ses kalitesi, ölü piksel, ekran dokunmatik hassasiyeti gibi işlemlerin yanı sıra; telefonun Bluetooth, Wi-Fi, 3G/4G/4.5G gibi kablosuz bağlantı fonksiyonları da incelenir. Refurbished telefonlar, genellikle optimum düzeyde verimlik sunan işletim sisteminin en yeni sürümü ile güncellenir. Veri Koruma Yasası uyarınca, satıcı telefondaki verileri güvenli bir şekilde siler. Böylece hem ikinci el olarak cihazını satan kişiler hem de yenilenmiş bir cep telefonuna sahip olmak isteyen kullanıcılar gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu