Tiktok Takipçi Satın Al

Xiaomi, RedmiBook Dizüstü Bilgisayarını 21 Ekim’de Piyasaya Sürecek!

Bugün erken saatlerde Xiaomi, Çin’deki ilk çıkışını Hindistan’da yapan Çin pazarı için Redmi 8 ve Redmi 8A’yı piyasaya sürdü.

Ayrıca, şirket 21 Ekim’de tanıtılacak olan başka bir RedmiBook’u piyasaya süreceğini açıkladı. Dikkat çekici, daha önce başlatılan RedmiBook ve bir Intel işlemcili RedmiBook Pro’dan farklı olarak, yaklaşmakta olan dizüstü bilgisayar AMD Ryzen işlemci ile donatılacak.


Okurların çoğu bildiği halde, bu haberin neden bu kadar önemli olduğunu; bazıları AMD’nin son birkaç yıldaki PC işlemcilerindeki ani yükselişinden habersiz olabilir. Bu makaleyi yazarken, AMD’nin Ryzen işlemcileri Intel’in çekirdek i-serisi işlemcilerine kıyasla daha yüksek bir değer sunuyorlar.

Buna paralel olarak, Xiaomi’den RedmiBook’un yer aldığı AMD Ryzen’in de, Xiaomi’nin başkan yardımcısı Lu Weibing tarafından da ilan edilen para teklifi için bir değer olduğu ortaya çıkacak.

Ne yazık ki, üst düzey yetkili dizüstü bilgisayarın başka bir detayını açıklamadı. Bununla birlikte, güvenilir kaynaklardan gelen raporlara dayanarak ilk AMD RedmiBook, Ryzen 5 3550H işlemci ile donatılacak.

Xiaomi, RedmiBook Dizüstü Bilgisayarını 21 Ekim'de Piyasaya Sürecek!

Ryzen 5 3550H, toplam sekiz ipliğe sahip dört çekirdekli bir işlemcidir. 3.7 GHz’e kadar hızlandırabilen 2,1 GHz baz saat hızına sahiptir. İşlemci 12 nm üretim prosesi kullanılarak üretildi ve 35 W TDP’ye (Termal Yayılma Gücü) sahip. GPU açısından yaklaşmakta olan RedmiBook’un ayrıca AMD tarafından geliştirilen Radeon Vega 8 Ekran Kartına sahip olduğu bildiriliyor.

Üst düzey yönetici, dizüstü bilgisayarların, Teknoloji alanındaki bir sonraki büyük şey olduğu söylenen IoT’nin (Nesnelerin İnterneti) benimsenmesinde ayrılmaz bir rol oynayacağını söyledi. Son olarak, gelecekteki RedmiBook’un yüksek maliyet performans oranı nedeniyle pazarı bozacağını söyleyerek övündü.

Tam olarak farkında olsak da, Xioami’nin böyle sözler verdiğinde neler sunabileceğini. RedmiBook’un masaya getirdiği yeniliklerin neler olduğunu öğrenmek için 21 Ekim’e kadar devam edeceğiz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu