Tiktok Takipçi Satın Al

Televizyonu En Akıllı Yapmanın En Ucuz Yolu: Xiaomi Mi TV Stick İnceleme

Xiaomi Mi TV Stick İnceleme

Xiaomi, Mi TV Stick’i 5 Ağustos 2020 tarihinde tanıttığı Xiaomi Mi TV Stick modelini duyurmuştu.


Yeni videonun konuğu Xiaomi Mi TV Stick akıllı TV modeli. Bugün mevcut olan birçok televizyon, Rs civarında fiyatlandırılan çok sayıda uygun fiyatlı seçenek de dahil olmak üzere akıllı TV’lerdir.

Mi TV Stick nasıl çalışır?

Mi Box 4K gibi, Mi TV Stick de çıkış için bir ekrana ihtiyaç duyan bağımsız bir medya akış cihazıdır. HDMI bağlantısı sayesinde Mi TV Stick, 60 Hz’de tam HD’ye (1920×1080 piksel) kadar çıktı verebilir. Dört çekirdekli Cortex-A53 tabanlı bir CPU’ya, uygulamalar ve uygulama verileri için 8 GB depolama alanına ve 1 GB RAM’e sahiptir. Android TV 9 Pie, birlikte verilen uzaktan kumanda kullanılarak kontrol edilebilir. Android TV, birçok bağımsız uygulamaya erişmenizi sağlar, ancak yayın yapmaktan memnunsanız, Mi TV Stick’te yerleşik Google Chromecast de bulunur.

Televizyonu En Akıllı Yapmanın En Ucuz Yolu: Xiaomi Mi TV Stick İnceleme

Uzaktan kumanda, Mi Box 4K ile alacağınızla aynıdır ve iki adet AAA pil ile çalışır (dahil değildir); temeldir ve bir sessiz düğmesi yoktur, ancak UI navigasyonu, ses kontrolleri ve Google Asistan’ı etkinleştirmek için Mi TV Stick üzerinde yeterli kontrol sağlar. Ayrıca kısayol tuşları aracılığıyla Netflix ve Amazon Prime Video’yu hızlı bir şekilde başlatabilirsiniz. Mi Box 4K’da olduğu gibi her zaman düzgün çalışmasa da, televizyonunuzu ve Mi TV Stick’i tek bir uzaktan kumandayla kontrol etmenizi sağlayan HDMI CEC var.

Neler Sunuyor?

Bununla birlikte, bu TV’lerden bazıları yalnızca isim olarak akıllı olabilir ve gerçek kullanım deneyimi, özellikle üreticiler pek çok iyi uygulamayı desteklemeyen özel ürün yazılımı kullandıklarında genellikle yetersizdir. Öte yandan, pek çok kullanıcı hala eski düz panel akıllı olmayan televizyonları kullanıyor ve bunları henüz değiştirmeye özellikle eğilimli olmayabilir, ancak akış hizmetlerine erişmek istiyor.

Televizyonu En Akıllı Yapmanın En Ucuz Yolu: Xiaomi Mi TV Stick İnceleme

Kendinizi yukarıdaki ikisinden biri gibi bir durumda bulursanız, Mi TV Stick gibi akış cihazları yardımcı olabilir. Rs’de fiyatlandırılmıştır. Hindistan’da 2.799 olan Mi TV Stick uygun fiyatlıdır ve çok özel bir amaca ulaşır – mevcut televizyonunuza yüksek kaliteli, günümüzün zekasını ekler. Mi TV Stick tam olarak nedir ve daha pahalı Mi Box 4K ile nasıl karşılaştırılır ? İncelememizde öğrenin.

Cihaz, 2,4 GHz ve 5 GHz ağları desteğiyle Wi-Fi’nize bağlanır. Ayrıca bir mobil erişim noktasına da bağlanabilirsiniz ve Android TV artık mobil verilerin daha verimli kullanılması için bir veri tasarrufu özelliğine sahiptir . Uzaktan kumanda için ve harici ses cihazlarını bağlamak için kullanılan Bluetooth 4.2 de vardır. Dolby Audio ve DTS Digital ses formatları da Mi TV Stick’te desteklenmektedir.

Televizyonu En Akıllı Yapmanın En Ucuz Yolu: Xiaomi Mi TV Stick İnceleme

Mi TV Stick, HDMI kullanarak TV’nize bağlanırken, ayrı olarak çalıştırmanız gerekir. Bunun için bir Micro-USB kablosu ve duvar adaptörü de kutuya dahildir. Mi TV Stick’i duvar adaptörünü kullanarak çalıştırmanız tavsiye edilse de, güç için doğrudan TV’min USB bağlantı noktasına bağlayabildim ve bu şekilde iyi çalıştı.

Mi TV Stick’i kurmak oldukça kolaydır; sadece takın, ekrandaki adımları izleyerek Wi-Fi’nize bağlayın ve Google hesabınızda oturum açın. Bittiğinde, uygulamaları ve oyunları indirebilir ve akışa başlayabilirsiniz. Neyse ki, Netflix, Amazon Prime Video ve YouTube, Mi TV Stick’e önceden yüklenmiş olarak gelir.

Televizyonu En Akıllı Yapmanın En Ucuz Yolu: Xiaomi Mi TV Stick İnceleme

Televizyonu En Akıllı Yapmanın En Ucuz Yolu: Xiaomi Mi TV Stick İnceleme Televizyonu En Akıllı Yapmanın En Ucuz Yolu: Xiaomi Mi TV Stick İnceleme Televizyonu En Akıllı Yapmanın En Ucuz Yolu: Xiaomi Mi TV Stick İnceleme

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu