Tiktok Takipçi Satın Al

Steam’de En Çok Satanlar – Ağustos 2019

Dünyanın en popüler oyun platformlarından biri olan Steam’de Ağustos ayında en çok satılan oyunlar açıklandı.

Ağustos 2019 en çok satan oyunları Steam tarafından açıklanmış durumda. Bu listede Ağustos ayında en çok satan 20 oyuna yakından bakacağız.


Steam tarafından açıklanan oyunlar, çıktıktan sonraki ilk iki hafta içerisinde Steam’de en çok gelir elde eden oyunlardan oluştuğunun altını çizelim. Ayrıca, aynı anda sahip olunan en çok oyuncu sayısına göre ilk 5 ücretsiz oyuna da bakacağız.

En çok satan oyunların çıkış ülkelerine baktığımızda bu ay da bu oyunların gene dünyanın dört bir yanından geldiğini görüyoruz. En son yayınladığımız en çok satanlar listemizde 13 farklı ülkenin temsil ettiğini görmek bizi çok heyecanlandırmıştı ve bu ayki listede bu sayı 15 farklı ülkeye çıktı (detaylar için oyunlara bakın).

Steam'de En Çok Satanlar - Ağustos 2019

Yeni geliştiricilerin platformda başarı yakalamasını görmek de bizi ayrıca mutlu ediyor. Ağustos ayının listesinde Steam‘de ilk defa oyun çıkaran 12 geliştirici (Hide or Die, Ion Fury, Shortest Trip to Earth, We Need to go Deeper, UnderMine, Monster Sanctuary, The Dark Pictures Anthology: Man of Medan, Re:Legend, Steel Circus, Hobs, Undefeated ve Rise of Legions) ekibi yer alıyor.

Bu ay, Steam’de ilk defa oyun çıkaran ekiplerle ilgili daha fazla şey öğrenmenin ilginç olabileceğini düşündük. Birçok geliştirici endüstriye farklı şekillerde giriş yapıyor ve biz de bu geliştiricilerin oldukça farklı geçmişlerini öğrenmek için onlarla sohbet ettik. Konuşmalarımız sonucu şunları öğrendik:

Steam Ağustos Ayının En çok Satanları

Steam'de En Çok Satanlar - Ağustos 2019

Hide or Die – VecFour Digital (ABD)

Erken Erişim’e yeni çıktı – Geniş ölçekli asimetrik çok oyunculu korku oyunu. Dünyayı yozlaştıran karanlığa karşı savaşabilir ya da bu karanlığı kucaklayabilirsiniz.

Age of Wonders: Planetfall – Triumph Studios (Hollanda)

Age of Wonders’ın yaratıcısı olan Triump Studios’un geliştirdiği bu oyunda taktiksel sıra tabanlı dövüş ve yepyeni bir bilim kurgu dünyasında detaylı imparatorluk inşa etme yer alıyor.

Cliff Empire – Lion’s Shade (Ukrayna)

Erken Erişim’den çıktı – Nükleer savaş sonrası yüzeyde yaşamanın imkânsız hâle geldiği bir bilim kurgu dünyasında geçen kompakt bir şehir inşa etme oyunu.

Metal Wolf Chaos XD – General Arcade (Singapur) FromSoftware, Inc (Japonya)

FromSoftware’in modernize edilmiş bu klasik robotlu atış oyununda güncellenmiş görseller, elden geçirilmiş kontroller ve oynanış, kayıt sistemi ve 4K desteği bulacaksınız.

Dicey Dungeons – Terry Cavanagh (Birleşik Krallık)

Bu hızlı tempolu rogue-like deste oluşturma oyununda Talih Tanrıçası Şansın Hanımı’nı alaşağı etmek için birlikte çalışarak canavarlarla savaşacaksınız, daha iyi ganimetler bulacaksanız ve kahramanlarınıza seviye atlattıracaksınız.

Ion Fury – Voidpoint LLC (ABD)

Erken Erişim’den çıktı – 90’ların klasik FPS aksiyon oyunlarına benzeyen bu oyun; Duke Nukem 3D, Shadow Warrior ve Blood gibi klasik FPS oyunlarının yapıldığı Build motoruyla yapıldı.

Shortest Trip to Earth – Interactive Fate (Estonya)

Erken Erişim’den çıktı – Keşfe, gemi yönetimine ve taktisel savaşlara dayalı bu rogue-like uzay gemisi simülatörü oyununda evrende tehlikeli bir yolculuğa çıkmaya hazırlanın.

Age of Empires: Definitive Edition – Forgotten Empires (ABD) Tantalus (Avustralya)

Beraberinde 20 yıllık bir miras bırakan öncü gerçek zamanlı strateji oyunu modernize edilmiş oynanış, yeni 4K çözünürlüğündeki görseller, 8 kişilik çok oyunculu savaşlar ve diğer birçok yeni özellikle geri döndü.

We Need To Go Deeper – Deli Interactive (ABD)

Erken Erişim’den çıktı – DALIN. KEŞFEDİN. ÖLÜN. Jules Verne’den ilham alan, denizin derinliklerinde geçen bu benzersiz 4 kişilik eşli rogue-like denizaltı oyununda arkadaşlarınızla bir denizaltında mürettebatlığa soyunun.

RAD – Double Fine Productions (ABD)

İnsanlığın kıyametle bir defa değil iki defa yüzleştiği kıyamet sonrası bir dünyada geçen 3D rogue-like aksiyon oyunu.

Remnant: From the Ashes – Gunfire Games (ABD)

Her yerin canavarlarla dolu olduğu bu üçüncü şahıs hayatta kalma aksiyon atış oyununda etrafınızı arayın, yükseltmeler yapın ve uzmanlaşın.

UnderMine – Thorium (Kanada)

Erken Erişim’e yeni çıktı – UnderMine’ın rogue-like macerasında derinliklere ilerleyerek kuvvetli yadigârları, ölümcül düşmanları, gizli kalmış sırları ve size yardımcı olacak birkaç arkadaşı keşfedin.

ONINAKI – Tokyo RPG Factory (Japonya)

Detaylı karakter özelleştirmesine, oyun içinde etkileyici ara sahnelere sahip, ayrıca “Yaşayanların Dünyası” ve “Öbür Taraf”ın arasındaki keskin karşıtlığı aktarmak için tasarlanmış görsel bir sisteme sahip hızlı tempolu bir aksiyon RYO macera oyunu.

Telling Lies – Sam Barlow & Furious Bee Limited (Birleşik Krallık)

Dört özel hayat. Bir büyük yalan. Gerçeği keşfetmek için gizlice videoya kaydedilmiş konuşmaları inceleyin. Her Story adlı başarılı oyunun vârisi.

Hunt: Showdown – Crytek (Almanya)

Erken Erişim’den çıktı – Yoğun PvE unsurlarına sahip rekabetçi ödül avcılığına sahip birinci şahıs PvP oyunu. Dünyanın en karanlık köşelerinde geçen bu oyun, hayatta kalma oyunlarındaki heyecanı maç tabanlı bir formata sokuyor.

Pagan Online – Mad Head Games (Sırbistan)

Erken Erişim’den çıktı – Pagan Online ardı arkası kesilmeyen düşmanlara ve oldukça karmaşık bölüm sonu canavarlarına karşı acımasız ve tatmin edici savaşlarda yeteneklerinizi test edeceğiniz, hızlı tempoya sahip bir hack-and-slash aksiyon RYO oyunudur.

Monster Sanctuary – Moi Rai Games (Almanya)

Erken Erişim’e yeni çıktı – Canavar evcilleştirmenin Metroidvania ile buluştuğu bu 2D oyunda oldukça şirin bir piksel dünyada canavarlar toplayacak, eğitecek ve bunları savaştıracaksınız.

The Dark Pictures Anthology: Man of Medan – Supermassive Games (Birleşik Krallık)

The Dark Pictures Anthology seçimlerinize göre farklılaşan bir dizi korku oyunundan oluşur. Man of Medan’da dalış yapmak üzere yelken açarak yolculuğa çıkan beş arkadaşın yolculuğu çok kısa bir sürede korkunç bir hâl alıyor.

Blair Witch – Bloober Team (Polonya)

Blair Witch filminden ilham alan bu oyunla, korku ve strese tepkinizi inceleyen hikaye bazlı yeni psikolojik korku oyunu deneyimini yaşayın.

Re:Legend – Magnus Games Studio (Malezya)

Erken Erişim’e yeni çıktı – Harikalarla ve fantastik yaratıklarla dolu bu güzel dünyada arkadaşlarınızla maceraya atılın. Bir şeyler inşa edin, üretin, çiftçilik yapın, balık tutun ve muhteşem evcil hayvanları yetiştirin ve çiftleştirin!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu