Xiaomi Mi A2 Kullanıcıları Android 10 Güncellemesi Alıyor!

Birkaç gün önce Mi A3 Kullanıcıları, Xiaomi’nin Android 10 güncellemesi yayınlaması için imza kampanyası başlattı. Bugün Xiaomi tarafından yapılan açıklama yeni güncellemenin şimdilik Mi A2 Kullanıcılarını kapsayacak.

Android 10 güncellemesi 2018’de piyasaya sürülen Xiaomi’nin eski diyebileceğimiz Mi A2 modeli için artık mevcut. Kademeli olarak dağıtılan güncellemenin yakın zamanda tüm modeller için gelmesi bekleniyor.


Yeni gelen güncellemenin yaklaşık olarak 1,3 GB olması bekleniyor, eğer Mi A2 kullanıcısı iseniz ve yeni güncelleme cihazınıza gelmediyse panik yapmanıza gerek yok. Xiaomi, Mi A2 kullanıcılarına Android 10 Güncellemesini kademeli olarak yayınlayacağını bildirdi.

Xiaomi Mi A2 Kullanıcıları Android 10 Güncellemesi Alıyor!

Mi A2 için yayınlanan yeni güncelleme ile sistem genelinde Karanlık Mod, Dijital Sağlık, Akıllı Yanıtama, Aile Bağlantısı ile ebeveyn kontrolleri gibi yenilikler içeriyor. Yeni güncelleme sadece Android 10 getirmiyor yanında Aralık 2019 güvenlik yamasıyla gelirken Kamera uygulamasında da simge değişikliğine gidiliyor.

Daha önce güncellemeyi yüklemiş kullanıcılar sisteme bildirilen birkaç sorun var. Bildirilen hataların arayüz ve VoWifi gibi özelliklerin eksik olduğu söyleniyor. Yine başka kullanıcılar Google servislerinin bir süre çalışmayı durdurduğunu ve kamera uygulamasında ufak hatalarında olduğu söylenilen yorumlar var.

Görünüşe göre Xiaomi’nin güncelleme konusunda biraz aceleci davranmış gibi fakat yeni güncelleme konusunda da geç kaldıklarını biliyorlar. Eğer sizde Mi A2 kullanıyorsanız yeni güncellemeyi yapmadan önce daha çok kullanıcı tarafından yapılan geri bildirimleri takip etmenizi öneriyoruz. Son olarak güncellemeyi yapacaksanız verilerinizi yedeklemeyi unutmayınız.

Bu ve daha fazla teknoloji haberlerini okumak isterseniz Teknoloji Haberleri kategorisini takip edebilirsiniz

 

 

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu